Асад
Прем’єр-міністр Туреччини побажав Асаду залишитися в РФ, щоби народ Сирії «міг зітхнути вільно»

Прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоґлу заявив, що для сирійського народу було б краще, якби президент Башар Асад, який напередодні відвідав Москву (РФ), не повертався б на батьківщину, передає Інтерфакс-Україна.

«Що я можу сказати? Я хотів би, щоби він залишився в Москві подовше з тим, щоби сирійський народ міг зітхнути вільно. Насправді було б краще, якби він взагалі не повертався, і почався б (в Сирії) перехідний період», – сказав 21 жовтня турецький прем’єр журналістам, коментуючи цей бліц-візит до Москви президента Сирії.

За словами Давутоґлу, перехідний період в Сирії був би успішним тільки у випадку, якби 5 мільйонів сирійських біженців відчули, що в країні стало досить спокійно, щоби вони могли повернутися. А це, за словами прем’єра, було б можливо тільки в тому випадку, якби Асад залишив Сирію. «Нам необхідно розробити формулу для відходу Асада», – наголосив турецький прем’єр.

Нагадаємо, Президент Сирії Башар Асад 20 жовтня відвідав Росію з візитом і зустрівся з російським лідером Владіміром Путіним. Переговори, як повідомляє сайт Кремля, пройшли як в розширеному, так і у вузькому колі. Прес-секретар російського Президента зазначив, що сторони обговорили питання, пов’язані з «продовженням російської операції з підтримки наступальних дій сирійських Збройних сил».

Раніше, 7 жовтня, на тлі повідомлень про те, що Росія бомбардує в Сирії не тільки позиції терористичного угрупування «Ісламська держава», але також і місця дислокації сирійської помірної опозиції та мирні квартали, Прем’єр-міністр Туреччини заявив, що лише два з 57 ударів російської авіації були спрямовані на ІД.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, за даними Сирійської обсерваторії з прав людини, з початку російських авіаударів по Сирії (з 30 вересня) загинули 370 осіб, близько третини з них – цивільні особи. Військова операція РФ в Сирії почалася 30 вересня. Відтоді щодня, навіть у вихідні дні, в російському міністерстві оборони звітують про бойові вильоти.

Читайте: Військова операція в Сирії коштуватиме Кремлю мільярд євро на рік

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ