Залізниця колія дорога
РФ заборонила на своїй території українські вантажні вагони

Російська залізниця ввела заборону на пересування вагонів Українського державного центру залізничних рефрижераторних перевезень («Укррефтрансу»), а отже, фактично, на рух товарів з України та в Україну через залізничне сполучення РФ. Про це повідомила 1 жовтня 2015 року агенція Укрінформ.

Міністерство інфраструктури України вивчає це питання, зазначив у Facebook заступник глави відомства Володимир Омелян. «Щодо перевезень: переговорив із нашим профільним замміністром щодо УЗ Миколою Снітком, він вже займається цим питанням», – написав він.

Йдеться про те, що Федеральна агенція залізничного транспорту РФ видала повідомлення Російській залізниці про заборону перевезення територією Росії, зокрема, транзиту, рухомого складу «Укррефтрансу». Дозволяється виключно рух порожніх вагонів, що належать «Укррефтрансу», в напрямку кордону України. Список вагонів розіслано на адресу служб вагонного господарства РФ.

«Укррефтранс» є підприємством, що спеціалізується на транспортно-експедиційних послугах при перевезенні експортно-імпортних, транзитних та інших вантажів. Крім того, підприємство надає вагони в оренду.

Раніше народний депутат України Дмитро Тимчук закликав розірвати ділові стосунки з російської державною залізничною компанією «РЖД», за допомогою якої триває забезпечення зброєю та боєприпасами бойовиків проросійських терористичних угруповань «ДНР» й «ЛНР».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Росія ввела санкції проти п’яти українських компаній, яким заборонени польоти до/з РФ. Раніше Кабінет міністрів України вирішив заборонити літати до України російським авіакомпаніям у відповідності до рішення РНБО від 2 вересня, введеного в дію 16 вересня. Насамперед, заборона стосуватиметься «Аерофлоту» й «Трансаеро». Також Кабмін заборонив російським авіакомпаніям транзит через територію України з товарами військового й подвійного призначення. У свою чергу, у МАУ вже заявили, що закриття повітряного сполучення між Україною та РФ неминуче призведе до подорожчання авіаквитків.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ