volody-my-r-omelyan
Омелян не бачить підстав для перегляду залізничних тарифів наступного року

Ціни на залізничні квитки найближчим часом не підвищуватимуть. Міністерство інфраструктури наразі не бачить для цього підстав. Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян, передає УНІАН.

«Я не бачу підстав для перегляду залізничних тарифів наступного року. Ми домовилися, що це останнє підвищення вантажних тарифів цьогоріч, що згенерувало додаткові кошти для компанії», – сказав він.

За його словами, підвищення тарифів може бути тільки після очищення всієї компанії. Коли стане зрозуміло, що механізм роботи на 100% прозорий та ефективний і відсутня корупція, лише тоді можна буде говорити про те, що тарифи є досить низькими і потребують перегляду.

Міністр також повідомив, що тарифи на проїзд у пасажирських поїздах на наступний рік також не переглядатимуться.

«Але питання в тому, чи ми хочемо їхати в старих вагонах, як зараз, або в таких, які існують в Європі. Якщо ми хочемо такі ж поїзди, які курсують в Європі, то, відповідно, вони стоять так само, як в Європі», – підкреслив Омелян.

Глава Мінінфраструктури також зазначив, що ухвалення законопроекту про залізничний транспорт, який планується до розгляду у Верховній Раді в жовтні, відкриє доступ приватним перевізникам на ринок пасажирських залізничних перевезень. Це сприятиме появі конкуренції в даному сегменті та в кінцевому підсумку позитивно позначиться на вартості залізничних квитків.

«Я знаю, що деякі українські та іноземні компанії розглядають потенційну можливість виходу нових приватних поїздів на український ринок, і ясна річ, що буде конкуренція, якщо ми відкриваємо цей ринок, особливо в преміум-сегменті. Якщо закон буде проголосований вже в цьому році, то вже наступного року це можна здійснити», – додав міністр.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ