Дніпропетровськ
Комісія визначила два варіанти перейменування Дніпропетровська: Дніпрослав і Січеслав

Комісія з питань зміни топоніміки при Дніпропетровській міській раді обговорює два основних варіанти перейменування Дніпропетровська – «Дніпрослав» і «Січеслав». Про це 22 червня повідомив член комісії Сергій Світленко.

«Затвердження нової назви «Дніпрослав» не суперечитиме скороченій, побутово-розмовній назві «Дніпро», яка набула поширення останнім часом», – цитує Світленка Радіо Свобода. Він також уточнив, що варіант «Дніпрослав» містить елементи двох попередніх назв – «Катеринослав» та «Дніпропетровськ», а також така назва «прославляє сакральний природний об’єкт» – річку Дніпро.

Водночас, варіант «Січеслав» є однією з історичних неофіційних назв міста. Така назва, на думку історика, містить «національно-патріотичну складову і прославляє Запорізьку Січ». «Зараз ця назва набула нового звучання в умовах участі жителів нашого краю в антитерористичній операції на сході України», – підкреслив Світленко.

Крім цих двох варіантів члени комісії обговорюють назви «Дніпро», «Кодак» і «Новий Кодак».

21 травня набув чинності закон про заборону пропаганди комуністичного й націонал-соціалістичного (нацистського) режимів, а також їхньої символіки в Україні. Згідно з ним, Верховна Рада зобов’язалася перейменувати області, райони та населені пункти, названі на честь вищих державних і партійних діячів комуністичного режиму.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ