1
Ґутьєррес сподівається, що її проект спровокує дискусію

У столиці оголосили переможця конкурсу на кращий проект художньої інтервенції на місці колишнього пам’ятника Леніну в Києві. Нею стала мексиканська художниця Синтія Ґутьєррес. Про це повідомляє фонд «Ізоляція».

Конкурс проходив у рамках проекту «Суспільний договір», який відбудеться в липні цього року і складатиметься з виставки, дискурсивної програми і художньої інтервенції.

Художниця з Гвадалахари (Мексика) Синтія Ґутьєррес запропонувала побудувати навколо постаменту сходи, «щоби кожна людина відчула рух історичних символів – від сходження до занепаду і забуття».

23Синтія Ґутьєррес сподівається, що її проект «спровокує дискусію і рефлексію щодо нав’язування пам’яті, системних помилок, порожнечі, ідентичності та захоплення простору».

Інсталяція під назвою «Населяючи тіні» (Inhabiting Shadows) з’явиться навколо постаменту на місці пам’ятника Леніну на бульварі Тараса Шевченка в Києві на початку липня, кажуть організатори.

За час проведення конкурсу було отримано 21 заявку від художників і художніх колективів з усього світу: вісім – з України, два – з Мексики, по одному з Польщі, Болгарії, Чилі, Іспанії, Бельгії, Латвії, Таїланду, Киргизстану, Росії, Нідерландів і Швейцарії. Серед індивідуальних художників – шість жінок та 13 чоловіків.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ