Хмельницька АЕС
Хмельницьку АЕС добудовуватиме чеська Skoda

Чеська Skoda підтвердила готовність брати участь у добудові двох енергоблоків Хмельницької АЕС, щодо яких на початку жовтня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав закон про денонсацію угоди з Росією. Про це заявив президент Національної компанії «Енергоатом» Юрій Недашковський, передає УНІАН.

«Ми одержали підтвердження про їхню готовність підтвердити своїми статутними рішеннями те, що вони братимуть участь у добудові цих енергоблоків шляхом виробництва для нас двох комплектів реакторних установок», – сказав Недашковський. За його словами, «Енергоатом» розробив та узгодив з усіма зацікавленими відомствами концептуальне рішення добудови третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС із застосуванням реакторних установок Skoda. Він зазначив, що комерційні переговори з представниками чеської компанії почалися після денонсації угоди з Росією, яка не виконувала свої обов’язки щодо добудови блоків.

Чиновник уточнив, що, незважаючи на те, що частково акціонерами Skoda є росіяни, компанія працює за європейськими законами. При цьому він зазначив, що добудова двох блоків може обійтися Україні в 4 млрд. євро, що дешевше будівництва одного нового блоку. Разом з тим, голова «Енергоатому» розповів, що наприкінці цього року планувалися переговори про реалізацію даного проекту з Китаєм, які тепер перенесені на початок 2016 року. Але, на думку Недашковського, китайці пропонують менш привабливі умови, зокрема, щодо локалізації виробництва та залучення китайської робочої сили. «Не думаю, що це буде прийнятно для України», – сказав Недашковський.

Як відомо, згідно з програмою уряду, Україна планує до 2020 року завершити будівництво двох енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції, фундамент яких було закладено ще за часів СРСР. Водночас, у документі не уточнюється, за якими технологіями планується добудова енергоблоків №3 та №4 на Хмельницькій АЕС. Переможцем міжнародного конкурсу з вибору типу реакторної установки для будівництва 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС в жовтні 2008 року стала російська компанія «Атомстройекспорт». У конкурсі також брали участь американська Westinghouse і південнокорейська KEPCO.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ