Нідерландська Yuzgas видобуватиме сланцевий газ на сході України
Нідерландська Yuzgas видобуватиме сланцевий газ на сході України

Нідерландська компанія «Юзгаз» (Yuzgas B.V.) виграла конкурс на реалізацію проекту з видобутку сланцевого газу на Юзівській площі на сході України, де раніше планувала видобуток британсько-голландська нафтогазова компанія Shell.  Про це повідомляє прес-служба Національної акціонерної компанії «Надра України», дочірня компанія якої – «Надра Юзівська» – є власником площі, передає УНІАН.

«Юзгаз» (Yuzgas B.V.) стала переможцем у конкурсі реалізації проекту угоди про розподіл продукції (УРП) Юзівської ділянки», – йдеться в повідомленні.

У січні 2013 року було підписано угоду про розподіл вуглеводнів (УРП), які видобуватимуться в межах ділянки Юзівська, між Кабінетом Міністрів України, компанією Shell і «Надра Юзівська». У разі успіху пошукових робіт очікували подвоєння обсягів видобутку газу в Україні.

«Shell проінвестувала в пошукові роботи кілька десятків мільйонів доларів, але через істотну зміну обставин у реалізації проекту з 8 вересня 2015 року Shell вийшла з УРП. В результаті «Надра Юзівська» придбала 100% прав та обов’язків інвесторів в угоді», – уточнили в компанії.

Згідно з повідомленням, з метою залучення замість Shell іншого інвестора-оператора УРП оголосили відкритий конкурс. Порядок його проведення, умови конкурсу та склад конкурсного комітету визначила Міжвідомча комісія з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції, Кабміном і компанією «Надра Юзівська».

За результатами розгляду та оцінки конкурсних заяв, переможцем визнали компанію «Юзгаз» (Нідерланди), яка запропонувала найкращі умови для реалізації Юзівського проекту.

«В умовах падіння світових цін на нафту в Україні різко зменшився обсяг робіт з пошуку вуглеводнів. Тому важливі зобов’язання переможця конкурсу інвестувати кілька сотень мільйонів доларів США в програму геологічного вивчення Юзівської ділянки (близьку за обсягами буріння запропоновану Shell в 2012 році), а також сплатити до державного бюджету бонуси комерційного виявлення і розробки», – заявили в «Надрах України».

Очікується, що після отримання відповідної згоди Кабміну переможець конкурсу «Юзгаз» стане повноправним учасником УРП.

Нагадаємо, нідерландсько-британська нафтогазова компанія Shell починала процес розробки родовищ нетрадиційних вуглеводнів у Харківській та Донецькій областях, але згодом ухвалила рішення вийти з цього проекту.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ