zaporizhzhyaoblenergo
Заборгованість перед працівниками компанії із заробітної плати становить 60 мільйонів гривень

Колектив енергопостачальної компанії «Запоріжжяобленерго» з 18 листопада почав безстроковий страйк. Про це повідомляють на сайті компанії.

Заборгованість перед працівниками компанії із заробітної плати становить 60 мільйонів гривень. Провину за борги у профспілці покладають на Нацкомісію з регулювання енергетики і комунальних тарифів.

Участь у страйку, який почався о 8:00, беруть близько 3 тисяч запорізьких енергетиків – весь колектив компанії, який безпосередньо не залучений до виконання технічних робіт. У цілому, в «Запоріжжяобленерго» працюють майже 6 тисяч осіб.

У ВАТ «Запоріжжяобленерго» державі належить понад 60% акцій, міноритарний пакет – у братів Суркісів і Костянтина Григоришина. Напередодні Ігор і Григорій Суркіси отримали повістки від Національного антикорупційного бюро України у справі про виведення коштів компанії «Запоріжжяобленерго» через договори переуступки.

Тим часовм прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив міністру регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадію Зубку перевірити п’ять базових підприємств в Україні.

За його словами, підвищення тарифів не стане приводом для збагачення приватних енергокомпаній: «Те, що можуть бути зловживання на базовому рівні, я думаю, що це може мати місце. Але системно – немає».

Глава уряду зазначив, що кошти, які надходять від громадян, потрапляють в касу підприємства, де їх може проконтролювати податкова адміністрація та Контрольно-ревізійне управління, що ускладнює будь-які можливі зловживання.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ