ПАТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат»
Російські власники намагалися вивезти обладнання Запорізького алюмінієвого комбінату

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом диверсії на Запорізькому алюмінієвому комбінаті. Про це повідомили у прес-центрі УСБУ на Запоріжжі.

«Співробітники Служби безпеки України встановили факти знищення російськими власниками економічного потенціалу ПАТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат». Встановлено, що з грудня 2014 до червня 2015 року російські власники паралельно з оскарженням судових рішень про повернення підприємства в держвласність України почали демонтаж елементів технологічного обладнання ПАТ «ЗАлК»: з комбінату було вивезено майно на суму близько 100 млн грн», – повідомляє прес-центр СБУ.

За даними відомства, незважаючи на те, що в червні 2015 року Верховний Суд України остаточно повернув 68% акцій ПАТ «ЗАлК» у держвласність, вивезення майна комбінату намагалися продовжити. «Вже після рішення суду співробітники спецслужби виявили і блокували спробу вивезення обладнання з комбінату. СБУ відкрито кримінальне провадження за ст. 113 Кримінального кодексу України. Проводяться оперативно-слідчі дії, спрямовані на встановлення та притягнення до відповідальності всіх причетних до знищення стратегічного об`єкта української промисловості», – повідомляє прес-центр відомства.

Довідка: Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат – стратегічне підприємство. Це єдиний в Україні виробник первинного алюмінію з потужністю 100 тис. тонн на рік. За підсумками 2014 року комбінат збільшив чистий збиток у 22 рази, порівняно з 2013 роком – до 1,972 млрд грн.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ