У Грузії відкрили «Новий шовковий шлях»
У Грузії відкрили «Новий шовковий шлях»

У Грузії урочисто відкрили «Новий шовковий шлях» в обхід Росії. Зокрема, у Тбілісі вже прибув поїзд, що доставив перший контейнер з Китаю, повідомляє Радіо Свобода.

На Тбіліському вокзалі потяг зустрічали Прем’єр-міністр Грузії, міністри економіки та закордонних справ. Згідно із заявою грузинського прем’єра Іраклія Ґарібашвілі, «Новий шовковий шлях» через грузинську територію значно скоротить час доставки вантажів з Тихоокеанського узбережжя до Європи. Зокрема, відтепер вона займе два тижні замість півтора місяці. За його словами, для доставки за призначенням контейнерів морським маршрутом треба було б 40-45 днів.

«Упевнений, Грузія незабаром перетвориться на мультирегіональний центр, що з’єднує Європу, Східну Азію, Індію, Центральну Азію і Близький Схід», – заявив Ґарібашвілі. У свою чергу, міністр закордонних справ Грузії Георгій Квірікашвілі особливо підкреслив, що вантажі з Китаю і Південної Кореї будуть доставлятися з грузинських портів не тільки до Туреччини, але й безпосередньо в Європу – через Чорне море.

Контейнери, навантажені електротехнікою, були відправлені з Китаю 29 листопада, пройшли по території Казахстану, потім через Каспійське море були доставлені в Азербайджан, звідки залізницею прибули до Тбілісі. З Тбілісі їх відправлять в чорноморський порт Поті, звідти до Туреччини, а потім до Європи. Саме цей маршрут називається «Новий шовковий шлях».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ