A one Euro coin is seen in this picture illustration taken in Rome, Italy July 9, 2015. The European Union's chairman joined growing international calls for Greece to be granted debt restructuring as part of any new loan deal if it delivers convincing reforms to avert imminent bankruptcy. REUTERS/Tony Gentile
Черговий пакет реформ задля отримання фіндопомоги підтримали після запеклих дебатів у парламенті Греції

Парламент Греції підтримав додаткові реформи, необхідні для виділення країні 12 мільярдів євро з третьої програми допомоги загальним обсягом 86 мільярдів євро. Ці кошти необхідні уряду Греції для рекапіталізації проблемних банків, а також для перерахування прострочених платежів компаніям, що здійснюють постачання уряду, повідомляє Financial Times.

Черговий пакет реформ підтримали після запеклих дебатів у парламенті, внаслідок яких правлячу партію «СІРІЗА» та об’єднання «Незалежні греки», що також входить до коаліційного уряду, залишили по одному представникові. Таким чином, урядова коаліція наразі має перевагу лише в два голоси.

Суперечки стало питання про ухвалення закону, що обмежує захист людей, котрі виявилися нездатними виплачувати іпотечні кредити. За словами міністра фінансів Греції Евклідіса Цакалотоса, відповідно до нового закону, понад 90% греків, які не мають можливості виплатити іпотеку, як і раніше зможуть розраховувати на «якийсь захист», однак гарантовано не будуть позбавлятися власності лише громадяни з річним прибутком менш як 23 тисячі євро.

Схвалення нового пакету реформ у парламенті Греції відкриває шлях для отримання країною 10 мільярдів євро на рекапіталізацію банківського сектору, яка допоможе поліпшити баланси банків й відновити фінансову стабільність. Ще 2 мільярди євро, які Афіни розраховують отримати одразу після зустрічі робочої групи європейських кредиторів на початку наступного тижня, буде спрямовано на скорочення боргу перед постачальниками уряду.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, цього тижня Греція та її міжнародні кредитори після кількаденних запеклих дебатів погодили умови, необхідні для перерахування країні чергового траншу фінансової допомоги.

Головною суперечливою темою були так звані «погані кредити», обсяг яких у Греції вже перевищує 100 мільярдів євро. Щоби знизити високий обсяг прострочених виплат по кредитах у бухгалтерській звітності банків кредитори вимагали від грецьких банків жорсткішої позиції щодо тих клієнтів, які не можуть обслуговувати свої іпотеки. В свою чергу, лівий уряд Алексіса Ціпраса намагався не допустити примусового виселення таких клієнтів з придбаної ними нерухомості.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ