вибори Донбас
Німеччина рекомендує змінити Конституцію, щоби провести вибори на Донбасі

Україна має ухвалити законодавство, яке дозволило би провести вибори на Донбасі. Такої думки дотримуються представники німецького Бундестаґу, які перебувають у Києві з офіційним візитом, інформує Європейська правда.

«Було б дуже і дуже прикро, якби через позицію тих людей, які схвалюють Конституцію, не вдалося створити правову основу для проведення виборів на Донбасі», – заявив депутат Бундестаґу Мануель Саррацін.

Він депутат, вважає, що ухвалення конституційних змін було би політично виграшним для України.

«Набагато цікавіше було б поставити Росію в ситуацію, за якої вона була б вимушена забезпечити на цій території вільні та чесні вибори, які мають відбутися за українським законодавством,  як записано в Мінських угодах»,  – пояснив він свою логіку.

За словами німецького депутата, це дозволило би гарантувати продовження санкцій: «Ви маєте переконати всіх, що Україна створює всі необхідні умови, щоби виконати свої зобов’язання за Мінськими угодами. Це був би найважливіший і найвагоміший аргумент, який зміг би переконати суспільства (країн ЄС, – ред.) зберегти та продовжити санкції».

Водночас, депутат наголосив, що очікує на продовження санкцій за будь-якого сценарію, якщо не встановиться чітке перемир’я.

«Я не бачу, щоби Україні зараз погрожували не продовженням санкцій проти Росії. Ці санкції були запроваджені через поведінку Росії та можуть бути скасовані лише коли ця поведінка зміниться», – пояснив він, наголосивши, що представляє не лише свою позицію, але й думку інших членів делегації.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 28 січня нардепи під час ранкового засідання ситуативно змінили регламент, щоби дозволити собі розглядати на наступній сесії проект змін до Конституції, який, за висновком Конституційного Суду, відповідає вимогам Основного Закону. Президент України Петро Порошенко через кілька годин після ухвалення парламентом підписав відповідний закон.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ