Путін
Санкції, запроваджені Путіним проти Туреччни, означають серйозний удар по економіках обох країн

«Санкції, запроваджені Росією проти Туреччини у зв’язку з інцидентом зі збитим Су-24, виходять далеко за рамки заходів, на які зазвичай йде Москва в подібних випадках», – пишуть журналісти швейцарської газети Tagesanzeiger.

З 1 січня 2016 року Росія запроваджує візовий режим з Туреччиною, турецьким бізнесменам забороняється займатися певними видами бізнесу в Росії, а російським компаніям – наймати на роботу турецьких громадян і продавати туристичні путівки в цю країну. Крім цього, скоро російський уряд опублікує список турецьких товарів і послуг, що підпадають під ембарґо. «Всі ці заходи означають серйозний удар по економіках обох країн, – коментують журналісти. – Наразі відбувається падіння темпів зростання турецької економіки порівняно з попередніми роками. Та й в Росії, за оцінками Мінекономрозвитку, зниження ВВП сягне 3,7%». «Поки що неясно, чи зачепить російське ембарґо плани з будівництва газопроводу «Турецький потік» і нової атомної електростанції», – зазначають автори, нагадуючи, що ще у вересні турецька влада хотіла збільшити товарообіг утричі – до 100 млрд. доларів.

Рішення президента Путіна, йдеться далі, матиме катастрофічні наслідки для російських туроператорів, що й так переживають серйозну кризу. Тим не менше, голова «Ростуризму» Олег Сафонов заявив, що указ «матиме гігантське позитивне значення для розвитку туризму в РФ». За його словами, незабаром в Росії вдасться «розвинути туристичну інфраструктуру і забезпечити рівень і якість турпродукту, до якого росіяни звикли, відпочиваючи за кордоном».

Зроблені Москвою кроки, як зазначив зі свого боку прем’єр Туреччини Ахмет Давутоґлу, «неприйнятні», і Росія повинна шукати причини знищення свого літака у себе, адже російські літаки до цього неодноразово вдиралися в повітряний простір Туреччини. Президент Туреччини Ердоґан висловив жаль з приводу інциденту і заявив, що «хотів би, щоби цього не сталося». «Владіміру Путіну, цілком очевидно, цього недостатньо, – підсумовують автори. – Путін чекає формального вибачення. До цього, як заявили у Кремлі, він не готовий до зустрічі з Ердоґаном в рамках кліматичного саміту в Парижі».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Україна готова стати гарантом продовольчої безпеки Туреччини. Зокрема, наша держава готова збільшити поставки в Туреччину зерна, кукурудзи та олії у разі обмежень з боку інших постачальників.

Нагадаємо, 28 листопада Росія запровадила санкції проти Туреччини, які передбачають заборону на ввезення окремих турецьких товарів, обмеження діяльності турецьких організацій в Росії, а також заборону на чартери між країнами.

Як відомо, з 1 січня 2016-го року Росія скасовує безвізовий режим із Туреччиною. У свою чергу, федеральне агентство з туризму Російської Федерації («Ростуризм»)  заборонило туроператорам продавати путівки до Туреччини. Також Росія готова згорнути спільні бізнес-проекти і відмовитися від військового співробітництва з Туреччиною через інцидент із російським бойовим літаком Су-24.

25 листопада над Сирією був збитий фронтовий бомбардувальник Су-24 російської авіагрупи. За даними турецької влади, російський літак, перед тим як його збив турецький винищувач F-16, не реагував на попередження. Літак впав в сирійській провінції Латакія біля кордону з Туреччиною, де базується російська авіація.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ