трудові мігранти
Рада ухвалила закон про зовнішню трудову міграцію

Верховна Рада України ухвалила проект закону про зовнішню трудову міграцію, що входить до пакету законопроектів щодо лібералізації візового режиму з ЄС. За ухвалення законопроекту у другому читанні проголосували 304 народних депутати, передає 5 канал.

Законопроект передбачає встановлення правових та організаційних засад державного регулювання зовнішньої трудової міграції та соціального захисту громадян України, які тимчасово виконували або виконують роботу за кордоном (трудових мігрантів), і членів їхніх сімей. Права трудових мігрантів, зокрема на належні умови праці, винагороду, відпочинок і соціальний захист, регулюються законодавством держави перебування та міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою.

Крім того, законопроект ухвалили з поправкою, відповідно до якої, в разі смерті українця, що здійснює трудову діяльність за кордоном, транспортування тіла загиблого здійснюється за допомогою консульських чи дипломатичних установ з України. Дія закону поширюється на трудових мігрантів, що працюють на підставі трудового договору, контракту чи самостійно забезпечують свою роботу, а також на членів їхніх сімей.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Верховна Рада 5 листопада проголосувала у першому читанні за новий Трудовий кодекс.

Читайте: Сексменшини зупинили парламентарів на шляху до безвізового режиму

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ