Заробітчани матимуть соцзахист: Рада ухвалила закон про зовнішню трудову міграцію

трудові мігранти
Рада ухвалила закон про зовнішню трудову міграцію

Верховна Рада України ухвалила проект закону про зовнішню трудову міграцію, що входить до пакету законопроектів щодо лібералізації візового режиму з ЄС. За ухвалення законопроекту у другому читанні проголосували 304 народних депутати, передає 5 канал.

Законопроект передбачає встановлення правових та організаційних засад державного регулювання зовнішньої трудової міграції та соціального захисту громадян України, які тимчасово виконували або виконують роботу за кордоном (трудових мігрантів), і членів їхніх сімей. Права трудових мігрантів, зокрема на належні умови праці, винагороду, відпочинок і соціальний захист, регулюються законодавством держави перебування та міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою.

Крім того, законопроект ухвалили з поправкою, відповідно до якої, в разі смерті українця, що здійснює трудову діяльність за кордоном, транспортування тіла загиблого здійснюється за допомогою консульських чи дипломатичних установ з України. Дія закону поширюється на трудових мігрантів, що працюють на підставі трудового договору, контракту чи самостійно забезпечують свою роботу, а також на членів їхніх сімей.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Верховна Рада 5 листопада проголосувала у першому читанні за новий Трудовий кодекс.

Читайте: Сексменшини зупинили парламентарів на шляху до безвізового режиму

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ