АТО
Рада дозволила військовикам підписувати контракти на 6 місяців, а зарплату обіцяє, як у новій поліції

Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» (щодо уточнення строків військової служби за контрактом)», передає NEWSru.com.

Один з авторів законопроекту, народний депутат Тетяна Чорновол, зазначила: «У вересні почалася демобілізація, але ті люди, які провоювали найскладніший рік війни, багато з них хотіли б продовжити службу, хотіли б підписати контракт, але нинішній закон дає можливість підписати контракт від трьох років». За її словами, даним законопроектом пропонується надати можливість підписання короткострокових контрактів, щоби бійці, які демобілізовуються, могли підписати контракт на 6 місяців з правом пролонгації. Чорновол наголосила, що такий контракт може підписати «той військовослужбовець, який відслужив вже 11 місяців». «Тобто, ті люди, які вперше йдуть на мобілізацію, не мають права підписати такий короткостроковий контракт на півроку, бо вони йдуть на рік», – пояснила вона.

Голова Комітету ВР з питань безпеки і оборони Сергій Пашинський наголосив, що даним законом не змінюються умови розірвання контракту, тобто вони залишаються такими, які є в нині чинному законодавстві. Відповідаючи на запитання народних депутатів з приводу рівня заробітної плати для військовослужбовців, Пашинський зазначив, що в бюджеті на 2016 рік передбачатиметься збільшення зарплат з тим, щоби фактично їх прирівняти до заробітної плати, яку отримають сьогодні патрульні, тобто до 8 тис. грн.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, всі призовники отримають матеріальну допомогу в розмірі двох мінімальних заробітних плат. З 1 вересня мінімальна зарплата становить 1 тис. 378 грн. Нагадаємо, в Україні 1 жовтня розпочався осінній призов на строкову військову службу, що триватиме до 30 листопада.

Інформаційний Акцент

  • 111

    короче в так чувствую хорошо будет в Украине жится ворюгам, полициям и воякам.