611032_20161121102959
Нові вантажні локомотиви та вагони в Україні не закуповували майже 50 років

Цього року Україна зібрала небувалі врожаї пшениці, соняшнику, кукурудзи та інших зернових культур. Водночас країна навряд чи зможе на них заробити, оскільки державний монополіст «Укрзалізниця» не може задовольнити транспортні потреби аграріїв. Про це пише агентство Bloomberg.

«Нові вантажні локомотиви та вагони не закуповували майже 50 років. І старі зношені склади не можуть йти в ногу з потребами країни», – йдеться в статті.

Видання зазначає, що кількість товарних вагонів скорочується в той час, як український аграрний сектор розширюється, а його потреби в логістиці збільшуються. Згідно з прогнозами Аграрного департаменту США, виробництво семи основних зернових культур в Україні зросте до 85,8 мільйонів тон в сезоні 2016-2017 років.

Своєю чергою, експерти київської компанії «Украгроконсалт» прогнозують, що експорт зросте на 6% до рекордних 40,7 мільйонів тон. А це створить навантаження на залізницю, оскільки зерно потрібно буде доставляти до експортних терміналів у Чорному морі.

«Кількість вагонів постійно скорочується. У нас проблеми не тому, що щось йде не так сьогодні. Багато років «Укрзалізниця» вичерпувала і зношувала свої резерви», – сказав голова «УЗ» Войцех Бальчун.

Раніше міністр енергетики України Ігор Насалик звернувся до Бальчуна з проханням докласти максимальних зусиль щодо забезпечення вантажних перевезень вугілля на склади українських ТЕС.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ