долари
Сімейна фірма Маркарової заробила принаймні 17 млн грн. на фінансових оборудках «Актив-банку»

Заступник міністра фінансів Наталії Яресько Оксана Маркарова підзаробила на ліквідації банку братів Клюєвих «Актив-банку». Наразі ця фінустанова – банкрут, а колись була осердям «сонячного бізнесу» братів Клюєвих. Під час переходу банку з одного стану в інший, сімейна фірма Маркарової заробила принаймні 17 млн. грн. І таку ж саму суму втратив держбюджет. Про це пишуть Наші гроші.

Про сумнівні оборудки стало відомо через те, що Фонд гарантування вкладів намагається в суді їх скасувати. У 2013 році Клюєви продали«Актив-банк» структурам групи «ІТТ», основним власником якої є чоловік Маркарової Данило Волинець. Сама Маркарова до свого призначення заступницею міністра фінансів очолювала один із підрозділів «ІТТ» – інвесткомпанію «ІТТ-Інвест». Маркарова навіть була в.о. голови «Актив-банку» з грудня 2012 по квітень 2013 року. Членом спостережної ради цього банку була також і Наталя Яресько (до 14 квітня 2014 року). Після виходу Яресько та Маркарової зі спостережної ради «Актив-банку», змінився і склад засновників основного акціонера банку ТОВ «Актив фінанси груп».

Замість Маркарової та її чоловіка там з’явились невідомі фізичні особи з Росії та останній голова правління банку Ігор Солнцев, який раніше очолював «Акорд банк» із групи «ІТТ». Однак одразу після перепродажу банку він зіткнувся з фінансовими проблемами, а вже 13 червня 2014 року НБУ відніс «Актив-Банк» до категорії проблемних. 2 вересня «Актив-банк» оголосили неплатоспроможним, а 3 вересня Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію.

На даний момент банк ліквідовують. Однак, як свідчать дані із позовів ФГВ, за день до оголошення банку неплатоспроможним із нього вивели багатомільйонні ресурси. Зокрема, йдеться про переуступку кредитних та іпотечних зобов’язань перед «Актив-банком» компанії «Арбімаркет». Остання за права вимоги застав та кредитів на 23,3 мільйона гривень заплатила лише 5,8 мільйона. Цікаво, що дуже скоро «Арбімаркет» переуступив всі ці права компанії «ІТТ-менеджмент», яка належить ПрАТ «Інвесткомпанія «ІТТ-Інвест», президентом якої на той час була Маркарова.

Читайте: Сонячні електростанції братів Клюєвих дістануться китайцям

БЕЗ КОМЕНТАРІВ