Владімір Старков
Полонений російський майор звернувся до Путіна з проханням визнати присутність військових РФ в Україні

Затриманий в Україні російський майор Владімір Старков закликав президента Росії Владіміра Путіна визнати, що він є чинним військовим Збройних сил РФ. Відповідну відео-заяву опублікувала ввечері 13 серпня прес-служба Служби безпеки України.

«Шановний Владімір Владіміровіч! Я діючий офіцер, прослужив 19 років. Я не бойовий офіцер, я чисто «паперовий», тиловий офіцер. Не знаю, як в таких ситуаціях поводитися і що, але 19 років я все-таки якось прослужив в російській армії, і мене тепер не визнають, кажуть, що такого не було, такий не служив, хоча є товариші по службі і все таке, які можуть підтвердити даний факт, що ми служили», – заявив Старков.

За його словами, також є командири, які можуть підтвердити спільну службу, як чинні, так і вже звільнені. «Просто якщо посилати на такі операції, то потрібно спеціальних людей посилати, а не так – кого-небудь взяли, вивели і все. Я не терорист, я не йшов сюди когось вбивати або щось, тому перед затриманням я не став чинити жодного опору, тому що знав, що офіційно переді мною немає ворогів, що Україна нам війну не оголошувала, ми Україні – теж, ми не вороги. Проти кого мені застосовувати зброю було? Тому прошу визнати, що я дійсно військовий і допомогти звідси в Росію перевестися», – підкреслив майор.

Нагадаємо, про затримання російського офіцера Держприкордонслужба України заявила в ніч на 26 липня. Через три дні СБУ на брифінгу в Києві розповіла про подробиці затримання. За словами представника відомства, 25 липня на прикордонному «Березовому» в Донецькій області було затримано автомобіль КамАЗ з боєприпасами, в якому знаходився кадровий офіцер Збройних сил Росії у званні майора.

Напередодні в СБУ повідомили, що Старкова можуть обміняти на українських полонених.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, це не перший випадок, коли Кремль відхрещується від своїх найманців на Донбасі. Зокрема, 16 травня під час бойового зіткнення в районі міста Щастя військовослужбовці 92-ї окремої механізованої бригади затримали двох російських спецназівців зі складу диверсійно-розвідувальної групи – Алєксандра Алєксандрова та Євгєнія Єрофєєва. Міноборони Росії заявило, що зазначені громадяни проходили військову службу, але не є дійсними військовими.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ