Семеро нардепів порушили закон, про що ГПУ дізналася завдяки е-деклараціям
Семеро нардепів порушили закон, про що ГПУ дізналася завдяки е-деклараціям

Генеральна прокуратура України повідомила, що у процесі перевірки е-декларацій про доходи виявила сімох народних депутатів, які суміщали роботу у Верховній Раді з іншими видами оплачуваної діяльності.

Керівництво ГПУ заявило, що таким чином ці народні обранці порушили обмеження, передбачені ст. 25 Закону України «Про запобігання корупції». Зокрема, ці особи продовжують входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, підприємств чи організацій, що мають на меті одержання прибутку.

Відомство наголосило, що один із вказаних нардепів дохід від заняття такою діяльністю відобразив навіть у е-декларації.

Також у повідомленні зазначено, що невиконання вказаних обмежень має наслідком адміністративну відповідальність, передбачену ч. 1 та 2 ст. 172-4 Кримінального кодексу про адміністративні правопорушення. Санкція цієї статті передбачає штраф від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та конфіскацію доходів від діяльності за сумісництвом з роботою нардепа.

Генпрокуратура вже передала зібрані матеріали для вжиття відповідних заходів до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Додамо, 17 листопада 2016 року Національне антикорупційне бюро України відкрило перші три кримінальні провадження за фактами незаконного збагачення на підставі аналізу відомостей, наведених у е-деклараціях.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ