депозит
Україна і німецький держбанк KfW підписали кредитну угоду на 200 млн євро

Міністерство фінансів України від імені держави Україна підписало кредитну угоду з державним банком Німеччини KfW про надання нашій країні кредиту в розмірі 200 млн євро на реалізацію проектів підтримки Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, пише УНІАН.

Кредит є частиною кредитного пакету в 500 млн. євро, наданого урядом Німеччини Україні навесні поточного року. Решта суми кредиту буде розподілена декількома частинами та надана нашій країні таким чином: близько 210-220 млн. євро Україна може отримати до кінця 2015 року, решту – на початку 2016 року. Кошти, як очікується, будуть направлені на реалізацію проектів в енергетиці, інфраструктурі та на закупівлю необхідних товарів для реалізації проектів. Пільговий період кредитування складе 5 відсотків, загальний період погашення кредиту – 15 років.

Коментуючи підписання угоди міністр фінансів України Наталя Яресько зазначила: «Я хочу висловити подяку за надання фінансової допомоги в настільки складні для нас часи. Ми дякуємо народу Німеччини за його щедрість. Кредитна угода мільйонам українців дозволить отримати доступ до своїх депозитів в неплатоспроможних банках». Вона нагадала, що в Україні збанкрутували близько 50 банків, що створило істотну проблему для банківської системи і вкладників.

До слова, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб протягом 2014-2015 років виплатив вкладникам 56 неплатоспроможних банків 45,7 млрд. грн.

Читайте: Українцям можуть «пробачити» 25-50% боргу за валютними кредитами

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ