«Запоріжжяобленерго» , енергопостачання
«Запорізький завод феросплавів» залишився без енергопостачання

ВАТ «Запоріжжяобленерго» обмежило енергопостачання «Запорізькому заводу феросплавів» за борги. Про це повідомляє прес-служба «Запоріжжяобленерго».

У повідомленні сказано, що енергопостачання буде обмежено з 12 листопада через заборгованість за спожиту електроенергію у розмірі 431 мільйон гривень. За словами в.о. генерального директора «Запоріжжяобленерго» Ігоря Корніленкова, енергокомпанія поставлена в ситуацію, коли обмеження підприємств-боржників – єдина можливість гарантовано зберегти безперебійне енергопостачання на території Запорізької області.

«Неплатежі Запорізького заводу феросплавів привели до «вимивання» оборотних кошти ВАТ «Запоріжжяобленерго», необхідних для роботи з реконструкції та розвитку мереж. Зарплата запорізьким енергетикам виплачується тільки завдяки кредитам, які енергокомпанія змушена брати на ці цілі», – повідомив Корніленков.

Як повідомляють у «Запоріжжяобленерго», на 16 листопада направлено попередження про обмеження енергопостачання МК «Запоріжсталь», борг якого за спожиту електроенергію становить 110 мільйонів гривень. Далі на черзі – ТОВ «ЗТМК».

У «Запоріжжяобленерго» 60,2% акцій належать державі, 12,3% кіпрський компанії Bikontia Enterprises Ltd і 16,5% Lex perfecta Ltd. Офшори відносять до сфери впливу Ігоря Коломойського та Костянтина Григоришина. Разом з цим, «Запоріжжяобленерго» через менеджмент до цього часу контролювалося братами Ігорем та Григорієм Суркісами.

«Запорізький завод феросплавів» – один з трьох українських виробників цієї продукції. Частка внутрішнього ринку в його поставках – 30-35%. Продукція експортується в країни СНД, Євросоюзу, Азії, Африки. Бізнес ЗЗФ організовує ПриватБанк, який належить Ігорю Коломойському.

МК «Запоріжсталь» знаходиться в процесі інтеграції до групи «Метінвест», основними акціонерами якої є ПрАТ «Систем Кепітал Менеджмент» Ріната Ахметова (71,24%) і група компаній «Смарт-холдинг» Вадима Новинського (23,76%).

«Запорізький титано-магнієвий комбінат» входить до групи компаній Дмитра Фірташа.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ