Під Радою заворушення: мітингувальники кидають димові шашки і б'ються з силовиками, є постраждалі
Під Радою заворушення: мітингувальники кидають димові шашки й б’ються з силовиками, є постраждалі

Під Верховною Радою сьогодні відбулися заворушення, мітингувальники кидали димові шашки та намагалися прорватися в будівлю. Вже є дані про перших постраждалих, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Після того, як депутати схвалили в першому читанні зміни до Конституції, мітингувальники пішли в наступ на парламент. Між мітингувальниками та співробітниками Нацгвардії, які знаходяться в кордоні навколо парламенту, почалися сутички.

Зокрема, мітингувальники почали розгойдувати встановлену навколо парламенту металеву огорожу. На це зреагували правоохоронці. Було видно, що в бік правоохоронців полетіли пляшки з водою та інші предмети. У відповідь правоохоронці застосували ґумові кийки. Після невеликого затишшя біля стін парламенту між правоохоронцями та мітингувальниками відновилося протистояння, було кинуто дуже багато гранат зі сльозогінним газом.

Крім вибухових пакетів і димових шашок до лав правоохоронців кинули вибуховий пристрій, який призвів до поранень декількох з них. У результаті цього не менше п’яти силовиків постраждали: двох із них винесли з епіцентру протистояння на носилках, ще декільком надали медичну допомогу прямо на місці.

У столичній міліції повідомили, що правоохоронці продовжують затримувати найбільш активних учасників протистояння біля будівлі парламенту. Від Верховної Ради у трьох автомобілях «швидкої допомоги» вивозять мінімум 10 постраждалих.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, сьогодні, 31 серпня, Рада попередньо схвалила президентський законопроект про внесення змін до Основного закону країни в частині децентралізації влади – за проект постанови проголосували 265 народних депутатів з 368, які зареєструвалися на засіданні.

Перед початком голосування представники Радикальної партії заблокували президію Ради, скандуючи «Ганьба» і заглушаючи виступ спікера Володимира Гройсмана, який звертався до нардепів з трибуни. Законопроект №2217-А доповів з місця представник президента у ВР, народний депутат Степан Кубів, а сам Петро Порошенко, який планував виступити в Раді, засідання не відвідав.

Все це відбувалося на тлі мітингу під стінами Ради на площі Конституції. Найбільше мітингувальників прийшли з прапорами ВО «Свобода» і «Радикальної партії Олега Ляшка». Є й менш відомі партії, зокрема, «Укроп» і «Республіканська платформа». Учасники акцій протестів перекрили дорожній рух біля будівлі парламенту. Повідомлялося, що правоохоронці попередили учасників акції про відповідальність за блокування транспортних комунікацій та вживають заходів з відновлення руху.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ