Паралімпіада
Рішення прийнято в інтересах всього паралімпійського руху

Від участі в Паралімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро Міжнародний паралімпійський комітет відсторонив збірну Росії. Членство Паралімпійського комітету Росії в МПК призупинено, передає ТСН.

За словами президента МПК Філіпа Крейвена, це рішення прийнято в інтересах всього паралімпійського руху.

«Ми досить багато часу провели над вивченням доповіді Макларена, вислухали російську сторону, але вона не змогла довести свою правоту», – сказав глава МПК.

Крейвен зазначив, що це важке рішення МПК, але воно пов’язане з тим, що антидопінгова система в Росії повністю себе скомпрометувала.

За його словами, МПК одноголосно прийняв рішення про те, що Паралімпійський комітет Росії наразі не може забезпечити повну відповідність спортсменів антидопінговому кодексу.

Своєю чергою, міністр спорту РФ Віталій Мутко заявив, що Росія оскаржить рішення МПК у Спортивному арбітражному суді в Лозанні.

Нагадаємо, відповідно до звіту канадського професора права та юриста Річарда Макларена, який замовила Всесвітня антидопінгова агенція (ВАДА), Міністерство спорту Росії за сприяння державної служби безпеки (ФСБ) контролювало маніпуляції з результатами допінг-тестів російських атлетів, що за вказівки держави, зокрема, відбувалися у Московській антидопінговій лабораторії та у Сочі під час зимових Олімпійських ігор 2014 року.

«Російська антидопінгова лабораторія виробила унікальну методологію заміни зразків допінг-тестів, яка дозволяла російським спортсменам, що вживали допінг, брати участь у зимовій Олімпіаді у Сочі. Міністр спорту Росії безпосередньо направляв та контролював маніпуляції з результатами допінг-аналізів атлетів», – заявив Макларен.

Згідно з доповіддю, розробка цієї системи державного покривання допінгових порушень розпочалася відразу після Ігор у Ванкувері 2010 року.

Працювала вона, щонайменше, до серпня 2015 і стосувалася російських спортсменів із переважної більшості видів спорту, як зимових, так і літніх.

Читайте: Олімпійська збірна Росії скоротилася на третину – в Ріо не пустять 108 спортсменів

БЕЗ КОМЕНТАРІВ