ЗРК «Бук»
РФ: ракета, яка збила малайзійський Boeing, знята з озброєння 2011 року

У Росії, намагаючись дискредитувати доповідь Ради безпеки Нідерландів, заявляють, що ракета, яка збила малайзійський Boeing в небі над Україною, була знята з озброєння російської армії в 2011 році. Про це заявив гендиректор концерну ППО «Алмаз-Антей» Ян Новіков, передає РІА Новости.

«Нами доведено, що зенітною ракетою, яка збила Boeing в небі над Україною, могла бути лише ракета 9М38 комплексу «Бук», запущена з району населеного пункту Зарощенське. Остання така ракета була випущена в Радянському Союзі в 1986 році», – сказав Новіков на спеціальній прес-конференції.

За його словами, остаточний і безпечний термін даного типу ракет, з урахуванням всіх продовжень, був визначений у 25 років, після чого вони були зняті з озброєння російської армії. Крім того, в концерні «Алмаз-Антей» заявляють, що якби ракету випустили зі Сніжного, як стверджують нідерландські фахівці, вона не пошкодила б лівий бік літака. Сніжне на момент катастрофи контролювали бойовики.

РІА «Новости» повідомляє, що в Зарощенському на момент катастрофи дислокувалися українські силовики. Проте насправді на момент катастрофи сил АТО в Зарощенському не було. Водночас численні розслідування показали, що ракета «Бука» була запущена з окупованої проросійськими терористами території. Крім того, є численні дослідження, які підтверджують, що установка «Бук» була завезена з Росії. Це вже не перша версія, яку озвучують в Росії. Спочатку там заявляли, що літак був збитий ракетою з українського літака, потім визнали, що літак був збитий з установки «Бук».

8 вересня експертно-журналістська група Bellingcat, що спеціалізується на проведенні розслідувань за відкритими джерелами, опублікувала свою підсумкову доповідь з розслідування катастрофи рейсу MH17. У ній йдеться, що Boeing був збитий з зенітного ракетного комплексу «Бук», який доставили з Росії. Установка приписана до 53-ї російської бригади ППО з Курська. У момент залпу «Бук» розташовувався південніше міста Сніжного, яке перебувало під контролем проросійських сепаратистів.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, міжнародна група експертів, яка проводить розслідування причин катастрофи «Боїнґа» «Малазійських авіаліній» на сході України, прийшла до висновку, що лайнер 17 липня 2014 року був збитий ракетою ЗРК «Бук». Зокрема, ракета була випущена з території площею 320 кв. км на сході України. Точне місце розташування ЗРК «Бук» не вказується.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ