У Києві задля зменшення заторів на дорогах запровадять систему «зелена хвиля»
У Києві задля зменшення заторів на дорогах запровадять систему «зелена хвиля»

На дорогах Києва з’явиться «зелена хвиля». Це нововведення, на думку транспортників, допоможе зменшити затори в столиці. Найближчими днями принцип «зеленої хвилі» буде протестований на вулиці Трутенка та бульварі Перова. У разі успішних результатів систему запустять на головних транспортних артеріях Києва, повідомляють Вести.

«Зелена хвиля – це режим роботи світлофорів, за якого зелене світло горить по всій вулиці, тим самим дозволяючи автомобілям максимально швидко проїжджати відрізок, а не їхати від перехрестя до перехрестя, чекаючи на свою чергу на світлофорі. Швидкість руху в годину пік зростає на 30%. Також це дозволить зменшити викиди вихлопних газів. Адже основна їхня частина припадає на старт авто і рух на низьких оборотах», – розповів Богдан Аганін, заступник голови координаційної ради національного форуму з безпеки дорожнього руху.

За його словами, до кінця року система буде впроваджена за маршрутом так званого «малого кільця»: на вул. Будівельників, проспектах Миру і Возз’єднання, мосту Патона, бульварі Дружби народів, Червонозоряному проспекті, Чоколівському бульварі, вул. Олени Теліги, Московському проспекті та Ватутіна. На одну вулицю система коштує близько 45 тисяч гривень. Загальний бюджет системи – близько 5 млн грн.

Транспортний експерт Олександр Кава вважає, що «зелені хвилі – це те, що повинно працювати на всіх основних магістралях міста і коректуватися протягом доби залежно від потоку. Якщо світлофори неправильно відрегульовані і не координують своєї діяльності, це часто призводить до зменшення пропускної здатності доріг. На Малому кільці є декілька проблемних зон, які виникають через світлофори і неправильну організацію руху. Наприклад, потік, який із Червонозоряного проспекту з’їжджає на Севастопольську площу, часто блокує проїзд Червонозоряним проспектом, ускладнює проїзд із Червонозоряного в напрямку Чоколівського бульвару. Схожа проблема є на площі біля станції метро «Петрівка», де неправильна організація руху призводить до хаотичного руху транспорту та заторів. Плюс багато світлофорів необхідно обладнати кнопками виклику, щоби вмикати їх лише в той момент, коли є пішоходи, які бажають переходити через проїжджу частину. Робота в автоматичному режимі таких світлофорів призводить до того, що десятки тисяч киян щодня втрачають багато зайвого часу».

Зазначимо, що для підвищення надійності роботи зелена хвиля, крім світлофорів, використовують спеціальні покажчики розрахункової та необхідної в даний момент швидкості руху транспортних засобів. «Зелена хвиля» застосовується в Москві, Алма-Аті, Санкт-Петербурзі, Парижі, Римі та інших містах.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ