Зен Антіпоп, блогер
Зен Антіпоп, блогер

Ця компанія вже кілька років морочить голову україномовним споживачам, обіцяючи запустити українську версію свого сайту. Так, заради справедливості, слід зазначити, що свій мобільний застосунок вони зробили таки з двомовним інтерфейсом (хоча описи товарів в ньому все одно зроблені чомусь мовою однієї агресивної нацменшини).

Через таку дивну їхню політику я зазвичай намагаюся не купувати у них, але цього разу таки довелося, бо хотів придбати дуже гарний й якісний кабель для iPhone від українського бренда JUST, потрібну модель якого в іншому місці, на жаль, не знайшов.

Зазвичай подібні до «Розетки» «узкоязичні» компанії відбріхуються щодо своєї дефолтної російськомовності тим, що, мовляв, їхні споживачі, на їхню думку, переважно саме так розмовляють. І при цьому щиро переконують, що поважають своїх україномовних клієнтів, й, мовляв, одразу переходять на українську, щойно такий покупець до них звертається.

Так от, цього разу після замовлення товару, телефонує мені менеджер і починає розмову «на абщєпанятнам ізикє». А коли я відповідаю їй українською, вона, замість того, щоби миттєво перейти на солов’їну, питається: «Ви нє будєтє протів, єслі я буду ґаваріть с вамі на русскам?».

Тобто як це? Все одно «на рускам»?! Це отака от «повага до україномовних клієнтів»?! Ось вам сайт «на русакам», ось вам смска «на русакам» (хоча замовлення я робив через мобільний апп з увімкнутою українською мовою інтерфейсу), ось вам менеджер телефонує «на русакам», і навіть коли ви нарешті зрозуміли, що я – українець в Україні – таки надаю перевагу саме українській мові, ви все одно мене питаєте, чи не проти я і далі чути від вас все «на русакам»?!

Тут явний розрахунок на м’якотілість клієнта, який з вічливості скаже: «Да! Канєшна, йа нє протів!». Але ж ні, у моєму випадку ця дурня не пройде. Отже, кажу, що от саме я – проти.

І тоді менеджер починає говорити доволі пристойною українською, хоча відчувається, що вона це робити не звикла і стандартні мовні формули їй хочеться вимовити йазиком путіна, гіркіна, мотороли та решти зельоних чілавєчкаф. Але вона старається…

Не розумію, навіщо все це? Нащо так себе карати? Зробить все українською і не партеся переходом туди-сюди! Ніхто вам слова поганого не скаже за державну мову. Навіть російськомовний ваш клієнт не скаже. Натомість щоразу як ви оце щось таке видаєте, будете чути про себе все, що про вас думають ваші потенційні клієнти.

Чому потенційні? Бо щоразу більше україномовних людей відмовляються від ваших послуг і послуг таких, як ви, через ваше вперте нехтування українською мовою та послідовну неповагу до прав україномовної більшості цієї країни.

Think about it! Я панятна із’язсняюсь?

Джерело: Zen Antipop

БЕЗ КОМЕНТАРІВ