Зен Антіпоп, блогер
Зен Антіпоп, блогер

З приводу встановлення в Москві пам’ятника київському князю. В принципі, я вже якось згадував ці факти ось тут: http://bit.ly/2foduDf. Але напишу ще раз й трохи докладніше.

Оця «традиція» зображувати київських князів з «окладістимі» хіпстерсько-московитськими бородами не має нічого спільного з історичною правдою. Існує багато свідчень про те, що київські князі (та й взагалі всі нормальні люди на Русі та пізніше в Україні) таких борід не носили (хіба що це робили бомжі-смерди, які не слідкували за собою, а, отже, не голилися).

Натомість для русинів-українців традиційно були притаманні довгі вуса, які ми знаємо як «козацькі». Ця традиція йшла від давніх-давен й зберіглася аж до 20-го століття практично в усіх регіонах України.

Зокрема, відомо, що князь Святослав Ігоревич мав не лише такі вуса, але й типового козацького оселедця – і це років за 600 до виникнення українського козацтва, як ми його знаємо.

В принципі, далеко ходити не треба, варто хоча б подивитися на те, як князі зображували самих себе на власних монетах. Жодних борід там нема, лише довгі вуса. А монета Володимира ще й містить його родовий герб – тризуб.

До речі, сучасні московити – прямі нащадки татарської держави Орди та тубільного для тих земель переважно угро-фінського й тюркського населення, які чомусь люблять вважати себе спадкоємцями Києва та русинів – зобразити цього герба на московському монументі Володимира передбачувано посоромилися.

Отже, зважаючи на спотворений портрет та відсутність родового символу, статуя, що її встановили нині у Москві, зображує радше якогось символічного московита Вову, й аж ніяк не київського князя. Так само як і одноіменний пам’ятник на схилах Дніпра, до речі. Зрештою цей київський монумент встановили так само московити за часів панування їхньої імперії на наших землях (наприкінці 19-го століття).

І ще. У 2004-му році за часів Кучми під впливом московського агента Дмітрія Табачника було змінено дизайн гривень. Зокрема, на першому дизайні купюри в 1 гривню (зразка 1992 року) портрет князя Володимира був адекватний – з княжою діадемою на голові, руськими вусами та українськими рисами обличчя. Натомість на дизайні зразка 2004-го він зображений вже з московською бородою, у якійсь татарській хутряній шапці та з монголоїдним лицем.

Також з тієї самої купюри тоді ж прибрали руїни Херсонеса, що існють досі, замінивши їхнє зображення на неіснуючий нині «град Володимира» (певно вже тоді готувалися до «кримнаша»). Князю Ярославу на 2-х гривнях тоді ж у 2004-му теж домалювали московитську бороду…

Отже, вивчаймо власну історію, позбуваймося брехливих імперських міфів, а також чужих та ворожих нам візуальних символів!

А загалом, те що московити встановили у себе пам’ятник київському князю, який помер задовго до першої історичної згадки про селище Москов (Москва) – то це прикольно. Чекаємо на монументи Мазепі, Петлюті, Бандері та Ярошу.

Лише бажано, аби їхні зображення були історично коректними, а не як завжди.

Джерело: Zen Antipop 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ