Павло Жебрівський
Павло Жебрівський

Проходження однієї фури з контрабандними товарами через лінію зіткнення в зоні АТО коштує контрабандистам від 40 до 100 тисяч грн. Про це в інтерв’ю ЛІГАБізнесІнформ заявив глава Донецької ОГА Павло Жебрівський. Про це пише newsru.ua.

За його словами, обсяги контрабанди в Донецькій області – величезні. Контрабандні товари потрапляють на тимчасово окуповану територію через Дзержинськ та інші канали: «По лінії зіткнення скрізь, де є дорога, йде контрабанда». Жебрівський додав, що покривають ці потоки представники практично всіх силових і військових структур. «Тому що величезні гроші і спокуса неймовірна».

На запитання, які розцінки за нелегальне провезення товару (колишній губернатор Луганської області Геннадій Москаль називав цифру до 500 тисяч), Жебрівський відповів: «Я про такі суми не чув. Як мені доповідали, від 40 до 100 тисяч грн за проходження однієї фури через лінію зіткнення. Може, у Москаля інша інформація, у мене її немає. Ми сподіваємося, що потоки контрабанди, які деморалізують і правоохоронні органи, і військових, істотно знизяться після відкриття логістичних центрів. Тому що стане невигідно давати хабарі.

Інша справа, що все одно залишаться підакцизні товари: горілка, тютюн, які не продаватимуться в цих центрах. Але тут є мобільні групи за участю волонтерів, представників високомобільних десантних військ, які якщо не щодня, то дуже часто ловлять такі вантажі. Ключове завдання – прибрати причину, а не боротися з наслідками. Повністю вирішити це питання неможливо. Хіба що побудувати стіну, відеокамери і поставити роботів».

Перші два логістичні центри, в яких жителі окупованих територій зможуть купити товари за українськими цінами, повинні відкритися між Зайцевим і Майорським на Артемівському напрямку і в Новотроїцькому районі біля Бугасу.

Читайте: Янукович-молодший продовжує заробляти на вугіллі Донбасу

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ