Павло Жебрівський
Жебрівський вважає, що за «серця й душі» жителів Донбасу необхідно боротися всій Україні

Павло Жебрівський вважає, що Україна не може дозволити собі блокаду Донбасу, а також закликає Київ не дивуватися, коли риторика «Оппоблоку» на цих територіях спрацьовує – багато проблем центральна влада в регіоні просто не помічає. Про це глава військово-цивільної адміністрації Донецької області Павло Жебрівський розповів в інтерв’ю DT.UA.

«Це моя особиста тактика. І боюся вона несподівана для президента так само, як і для всіх інших. Мабуть, не скажу вам нічого нового, але місце положення таки визначає точку зору. З Києва місцевих проблем не побачити і не зрозуміти. Я справді почав розуміти людей, які живуть тут. Почав майже фізично відчувати розлом і розрив в їх душах, з яким їм доводиться жити. Безумовно, я ніколи не стану донецьким. Але і просто київським мені вже не бути», – говорить Жебрівський.

Щоби перемагати на Донбасі в прямому і в переносному сенсі, Київ повинен зрозуміти кілька речей, вважає чиновник. «Мало просто призначити голову адміністрації, голову СБУ міліції або прокуратури. У сформованій ситуації першим таким кроком, крім пошуку балансу в риториці й оцінках, необхідно просто допомагати Донбасу відновлюватися, відбудовувати інфраструктуру. Тому що коли ми не відновлюємо мости й дороги, звучить логічна репліка: «Нас будуть здавати», – пояснює губернатор Донеччини.

При цьому глава ВЦА додає: він зрозумів, що Україна не може собі дозволити економічну блокаду Донбасу. «І, слава Богу, що інформація про те, що 60% надходжень в казну держави від Донецької області дають саме ті підприємства, які зареєстровані в Україні, але працюють на окупованих територіях, нарешті стала публічною, а головне – почули», – зазначає Жебрівський. За його словами, боротися за «серця й душі» жителів Донбасу необхідно всій Україні. «І це ніяка не патетика. Це моє внутрішнє відчуття й переконання. Дуже важливо взаємопроникнення регіонів, культур, світоглядів», – говорить Жебрівський.

Як приклад він навів проект, над яким зараз працює: щодо шкіл-побратимів з містами Західної та Центральної України. За задумом, мається на увазі взаємний обмін педагогічними кадрами, коли, наприклад, вчителя з Краматорська зможуть кілька місяців викладати у Львові, і навпаки, львів’яни зможуть викладати і читати лекції в місцевих школах і навчальних закладах.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше Жебрівський стверджував, що в разі невиконання російсько-терористичними військами Мінських домовленостей Україна має влаштувати короткочасну економічну блокаду окупованих територій та силовим шляхом повернути їх під контроль центральної влади.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ