Ізольований купол, у якому жили вчені
Ізольований купол, у якому жили вчені

З 15 жовтня 2014 року протягом 8 місяців група з 6 вчених жила в ізольованому куполі, що імітує водночас космічний корабель, який прямує до Червоної планети, і марсіанську базу. Комплекс розмістився на схилі заснулого вулкану Мауна-Лона, що на Гаваях. Його рельєф, за задумом організаторів, мав нагадувати учасникам проекту марсіанський пейзаж – повідомляє lenta.ru.

Зв’язок учасників місії із зовнішнім світом здійснювався з 20-хвилинною затримкою, що симулює умови комунікації з Землею при польоті на Марс. Головна мета експерименту полягала в аналізі когнітивних, соціальних і емоційних чинників, які можуть впливати на екіпаж.

Мешканці комплексу підтвердили, що колективне перебування в обмеженому просторі не завжди давалося легко. «Якщо у тебе добре складається день, то все відмінно, у тебе поруч друзі, які розділять із тобою радість. Однак якщо день не склався, то вкрай важко перебувати в замкнутому просторі. А ти не можеш просто вирушити на прогулянку», – каже учасниця експерименту Джоселін Данн.

Перша місія «HI-SEAS» проводилася в 2013 році й тривала 4 місяці, друга – у березні-липні минулого року – протягом 120 днів.

Нагадаємо, 26-річний український інженер Сергій Якимов потрапив до 100 кандидатів з усього світу, які пройшли відбір «Mars One» для польоту на Червону планету.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ