Жертвами війни в Сирії стали понад 470 тисяч осіб
Жертвами війни в Сирії стали понад 470 тисяч осіб

Під час п’ятирічного військового конфлікту в Сирії загинули 470 тисяч осіб, 1,9 мільйона дістали поранення. Ці дані оприлюднив Сирійський Центр політичних досліджень, передає NEWSru.co.il.

Експерти розцінюють ефект військових дій на сирійське суспільство як катастрофічний, а економічний збиток, за їхніми даними, перевищує 255 млрд. доларів.

З усіх жертв 400 тисяч осіб були вбиті безпосередньо в результаті військових дій. Ще 70 тисяч сирійців стали жертвами завданих війною поневірянь – голоду, хвороб, холоду, відсутності доступу до питної води. У цілому, було вбито або поранено 11,5% від довоєнного населення Сирії.

Тим часом сирійська економіка перетворилася на «чорну діру», яка поглинає всі внутрішні і зовнішні ресурси. Споживчі ціни зросли на 54%, але ситуація не скрізь однакова. Ціни в зонах конфліктів і на прилеглих територіях значно вище, ніж в інших регіонах країни, і це збільшує прибуток військових торгових компаній, які є монополістами в цих регіонах.

Умови праці та зарплати погіршилися, жінки стали працювати менше з міркувань безпеки. Близько 13,8 мільйона сирійців втратили джерела засобів до існування. Бідність збільшилася на 85% лише в 2015 році. Рівень охорони здоров’я, освіти і доходів різко впав.

За даними Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ), гуманітарна ситуація в регіоні стрімко погіршується – скорочено постачання продовольства, є проблеми з водопостачанням, існує брак палива і електропостачання.

Читайте: Падіння Алеппо може стати фіналом війни в Сирії – експерт

БЕЗ КОМЕНТАРІВ