Російські чиновники винайшли нову автодеталь
Російські чиновники винайшли нову автодеталь

Розкрита таємниця російського автопрому. Родзинкою автівок виробництва нашого східного сусіда є незвичайна деталь, що має назву «жопа».

З’ясувалося, що протягом двох років поспіль підрозділ Міністерства охорони здоров’я республіки Саха-Якутія в Росії на офіційному сайті держзакупівель вказував у переліку потенційно необхідних автомобільних запчастин щось під назвою «жопа», передає BBC-Russian.

Цікаво, що через стрибки курсу долара за останній рік російська «інноваційна технологія» подорожчала. Якщо торік чиновники оцінили цю деталь в 3631 рубль 70 копійок, то цього року її ціна зросла до 3789 рублів 60 копійок.

Варто зазначити, що «жопа» була однією з найдорожчих автозапчастин і коштувала як 20-тонний домкрат або 1000-кілограмова ручна лебідка.

160516110425_strange_yakutsk_procurment_624x351_zakupki.gov.ru_nocreditТим часом журналісти BBC відправили запит на електронну пошту якутського мінохоронздоров’я, намагаючись з’ясувати, що являє собою таємнича «жопа».

У відповіді медичного центру, який замовляв деталь, йдеться, що список запчастин «складався на основі прайсу постачальників, і там, найімовірніше, припустилися помилки».

У підрозділі МОЗ РФ також пообіцяли «в подальшому більш уважно перевіряти пропозиції постачальників». При цьому чиновники зазначили, що в 2015 році «жопу» не закуповували, оскільки потреби в цій запчастині не було.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, нещодавно у Сочі стався конфуз під час огляду президентом Росії Владіміром Путіним нової техніки для Збройних сил РФ. Господар Кремля не зміг відчинити передні двері позашляховика «УАЗ-Патріот». Путін кілька разів смикнув їх на себе, але вони не піддавалися. На допомогу президенту прийшов один із генералів: рвонувши ручку дверцят, він відірвав її.

Постає резонне запитання: чи була серед обов’язкових деталей позашляховика славнозвісна якутська «жопа» чи російські кулібіни конструюють авто, користуючись нею у переносному значенні цього слова?

БЕЗ КОМЕНТАРІВ