Журналіст Денис Казанський зауважив, що Юлія Тимошенко найбільше маніпулює на темі тарифів
Журналіст Денис Казанський зауважив, що Юлія Тимошенко найбільше маніпулює на темі тарифів

Журналіст, блогер Денис Казанський у статті для Українського тижня проаналізував, як низка українських політиків використовує у своїх інтересах резонансну тему підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

Казанський зауважив, що тема «тарифного Майдану» вельми жваво обговорюється в Україні вже не перший рік.

«Хмизу у вогонь народного гніву одразу ж стали підкидати політики-популісти, які швидко зметикували, як підняти собі рейтинг, критикуючи непопулярні рішень українського уряду. В авангарді популізму за традицією виступила Юлія Тимошенко, яка вже рік переконує людей у несправедливості нових високих цін на газ та опалення. Зрозуміло, така позиція знаходить відгук поміж виборців навіть за всієї неоднозначної репутації самої Юлії Володимирівни», – наголосив журналіст.

Він нагадав, що, за іронією долі, головним борцем із високими цінами на блакитне паливо стала людина, яка підписала найневигідніший в історії України газовий контракт, що призвело до того, що державі довелося купувати в Росії газ за завищеними цінами, перераховуючи «Газпрому» колосальні кошти.

Щоправда, як підмітив автор, не тільки Тимощенко розгорнула діяльність на ниві тарифного популізму. Зокрема, активно піариться на темі тарифів і Радикальна партія Олега Ляшка, а також дрібніші проекти на кшталт Партії простих людей Сергія Капліна, якого, за деякими свідченнями, фінансують олігархи Льовочкін і Фірташ.

«Звичайно, тільки дуже наївна людина може щиро вірити в те, що всі ці вельмишановні пани справді захищають інтереси бідних верств населення. Однак низка грубих прорахунків і помилок нинішньої влади так підірвала довіру до неї, що народ знову готовий звернутися по допомогу навіть до політиків-банкрутів. Адже український виборець найчастіше голосує не так із симпатії до того чи іншого політика, як через бажання помститися тому, кого він не підтримує. Очевидно, що протестний електорат сьогодні готовий підтримати будь-кого, аби насолити Порошенкові, який не виправдав народних очікувань», – пояснив блогер.

Коментуючи, як реагує на тарифну війну чинна влада, він зазначив, що вона діє у традиційному для себе стилі, звинувачуючи всіх, хто розхитує згадану тему, в роботі на Кремль.

«Не можна сказати, що такі звинувачення зовсім безпідставні. Про те, що Путін намагатиметься підірвати ситуацію в Україні зсередини та провокувати кризи й безлади, у нас не писав тільки ледачий. До того ж немає жодних сумнівів, що принаймні частина політичних сил України співпрацюють із Москвою. Однак, щедро розвішуючи ярлики «кремлівських агентів», уряд доводить ситуацію до абсурду», – підкреслив Казанський.

«Брак реформ, корупція, невиконання взятих на себе зобов’язань – усе це змушує людей розчаровуватися в нинішньому уряді й робить їх сприйнятливішими до радикальної критики. І якщо влада не зробить висновків із такого становища, на неї можуть чекати потрясіння небезпечніші, ніж «тарифний Майдан», – резюмував журналіст.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ