Журналіст прокоментував черговий фейк від Кремля
Журналіст прокоментував черговий фейк від Кремля

Журналіст і волонтер міжнародної спільноти InformNapalm Роман Бурко у своєму Facebook зауважив, що «маховик тоталітарної репресивної машини Росії» на окупованих територіях розгорнувся з новою силою.

«Команду «фас» співробітники каральних органів виконали по-різному, з властивою халтурою та низькою вибірковістю у виборі жертв репресій, але від цього не стає легше самим жертвам репресій», – наголосив Бурко.

Крім того, він нагадав про низку резонансних подій, пов’язаних із тероризмом, що відбулися останнім часом.

«9 листопада в Севастополі співробітники ФСБ захопили в полон 3-х заручників, яких звинувачують у підготовці теракту. На оперативній зйомці затримання ФСБ представило знайдені в квартирі одного із затриманих страйкбольні автомати та пістолет, як бойові. Тут простежується репресивний характер дій окупаційної влади РФ», – зазначив волонтер.

Він додав, що уже 10 листопада в Москві було схоплено 13 дівчат-мусульманок у хіджабах – всі вони працювали в магазинах ісламських товарів в торговому комплексі «Дубровка».

«Під час затримання співробітники в цивільному принижували та знущалися над затриманими дівчатами. Дозволяли собі образи на їхню адресу», – підкреслив журналіст.

Також він прокоментував останнє резонансне затримання з боку Федеральної служби безпеки РФ.

«11 листопада 2016 року так зване «міністерство держбезпеки «ДНР» заявило про затримання в Донецьку 6 осіб нібито причетних до вбивства «Мотороли». «МДБ «ДНР» при цьому витягло вкотре не менш корявий фейк із 11-секундним вкиданням від імені «Misanthropic Division». Це «відео звернення» з зігами та коментарем «Захарченко, ти наступний!» навіть переплюнуло «бойовий airsogt» кримських ФСБшників», – пише Бурко.

На його думку, окупаційна влада на територіях Криму, окремих районів Луганської та Донецької областей, а також у Москві практично синхронно стала відпрацьовувати завдання щодо показового затримання «терористів».

«Якщо терористів немає, то їх призначають із пенсіонерів або дівчат у хіджабах. А в особливих випадках роботу ліфтерів ФСБ списують на «радикальних українських націоналістів». Якщо ви є пенсіонером у Криму або мусульманином у Москві, і 12-13 листопада вас ще не зарахували до терористів і не затримали, то це не ваша заслуга, а недопрацювання російських спецслужб», – іронізує волонтер.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ