1
Ресурс Bellingcat оприлюднив доповідь про участь російської армії в наступі на Маріуполь

Експерти ресурсу Bellingcat довели участь російської армії в наступі на Маріуполь у серпні 2014 року. Про це йдеться в оприлюдненій доповіді на сайті порталу журналістських розслідувань.

«На основі аналізу фото і відео з відкритих джерел, а також супутникових знімків району Новоазовська і російсько-українського кордону за липень і серпень 2014 року ми надали докази декількох випадків прямого залучення Росії до конфлікту в цьому регіоні», – зазначається в доповіді.

Як запевняють експерти, атака РСЗВ – реактивних систем залпового вогню (атака А) і атака окремих самохідних гаубиць (атака В) показують, що ця техніка прибула з Росії 23 серпня. Доказом атаки на українські блокпости за кілометр від кордону іншої РСЗВ є супутникові знімки, що також містять сліди військової техніки, які ведуть назад через кордон (атака D), йдеться в документі.

2
25 серпня 2014 року Збройні сили Росії перетинали кордон в районі сіл Маркине і Щербак

Експерти також знайшли докази того, що 25 серпня 2014 року Збройні сили Росії перетинали кордон в районі сіл Маркине і Щербак (північніше Новоазовська) і вели вогонь по північних і північно-східних районах Новоазовська (атака E), як про це повідомляли українські військові та ЗМІ. «Ми не знайшли свідчень, що підтвержували б повідомлення російських ЗМІ або розповіді сепаратистів про те, що 25 серпня 2014 року сили проросійських сепаратистів змогли прорвати українські позиції з боку Тельманового й атакувати українські сили в районі Новоазовська з півночі. Навпаки, доступні супутникові зображення свідчать, що бронетехніка увійшла на українську територію з боку Росії, перетнула кілька полів й атакувала українські війська з боку сіл Маркине та Рози Люксембург, на північний схід від Новоазовська», – йдеться у доповіді.

3Докази з відкритих джерел показують, що атаки РСЗВ і артилерія були спрямовані на цілі за Новоазовськом, руйнуючи дороги, лікарню, житлові райони і кладовище (атаки F, G і H). Журналісти Bellingcat не змогли визначити підконтрольність території, з якої вівся цей обстріл. Також показано, що два танки Т-72Б і одна 2С19 Mстa-С самохідна гаубиця були переміщені в Україну з Росії: відео і фото цієї техніки в Новоазовську незабаром після фіксації були порівняні з військовим конвоєм, що перевозить озброєння усередині Росії в липні-серпні 2014 року.

Пізніші фотографії, зроблені восени і взимку 2014-го, вказують на присутність декількох танків Т-72Б поблизу Новоазовська. У доповіді підкреслюється, що цей звіт є ще одним документом, який підтверджує, що Росія була прямо залучена в український конфлікт 2014-2015 років.

4Як відомо, портал Bellingcat запустив британський цивільний журналіст Еліот Хіггінс влітку 2014 року. Мета проекту – об’єднати зусилля цивільних журналістів у розслідуванні поточних подій за відкритими джерелами, таким як відео- і фотоматеріали, супутникові знімки тощо.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ