панамський архів
Опубліковані дані про понад 214 тисяч офшорів з «панамського архіву»

Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) опублікував базу даних з інформацією про понад 200 тисяч офшорних компаній з «панамського архіву». Інтерактивна база даних дозволяє знайти ім’я власника офшорів і пов’язаних з ним компаній, передає Дождь.

У вже наявну базу даних про офшори додали понад 214 тисяч офшорних компаній в 21 юрисдикції. У цілому, в базі є дані про понад 320 тисяч компаній та понад 360 тисяч осіб і компаній, пов’язаних з офшорними структурами.

Безпосередньо 11,5 млн. документів, що потрапили в розпорядження ICIJ, не публікують – в оприлюдненій базі можна лише з’ясувати імена верифікованих дослідниками власників офшорів і зв’язки між різними компаніями.

На сайті розміщена інформація про 643 громадянина України і 469 компаній, пов’язаних з Україною.

Крім нової інформації про офшори, оприлюдненій у неділю, база даних містить відомості про 100 тис. офшорних компаній, які були опубліковані ICIJ ще в 2013 році. Цей масив даних містить інформацію про компанії, зареєстровані в юрисдикціях Британських Віргінських островів, Сінґапуру і Островів Кука в 1980-2010 роках. У цьому масиві містилися дані про 2229 росіян, пов’язаних з офшорами.

Читайте: Анонім, який розсекретив панамські архіви, вийшов з тіні

Нагадаємо, раніше у результаті витоку витоку 11 мільйонів документів з бази даних четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми Fonseсa, стало відомо, як впливові люди та політики використовують офшори, щоби сховати своє багатство.

У документах містяться дані про секретні офшорні компанії, пов’язані з сім’ями і сподвижниками президента РФ Владіміра Путіна, Хосні Мубарака в Єгипті, Муаммара Каддафі в Лівії та Башара Асада у Сирії. Фігурує в розслідуванні й ім’я українського президента Петра Порошенка.

Скандал викликав широкий резонанс. Представники влади низки країн висловили готовність розслідувати випадки відмивання грошей. Президент Панами Хуан Карлос Варела на тлі скандалу оголосив про створення комісії з панамських та іноземних експертів, яка оцінить фінансову політику країни.

«Панамське досьє» призвело до низки резонансних відставок. Зокрема, свої пости залишили міністр Ісландії Сіґмундур Давид Ґуннлауґссон, міністр промисловості і туризму Іспанії Хосе Мануель Сорія, глава Служби примусового виконання судових актів Вірменії Михайло Погосян.

Значна частина журналістського розслідування присвячена Росії – в ній стверджується, що близькі до президента Владіміра Путіна люди через банк «Россія» і панамські офшорні компанії «відмили» понад два мільярди доларів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ