ekipaj_screen_2
Ексклюзивні перельоти приватними літаками в будь-яку точку світу коштують тисячі доларів за один рейс

Офшорна історія президента Петра Порошенка та його партнерів знайшла своє продовження. Згідно із з панамськими документами, з ними пов’язаний ще один закритий і ексклюзивний бізнес — чартерні авіаперевезення. Про це пише Слідство.Інфо.

Журналісти видання отримали від поінформованого джерела флешку з файлами. На ній містилася інформація про діяльність української авіакомпанії «Бізнес-Ерлайнз». Нею управляють через офшорну фірму.

У січні 2002 року на Віргінських островах створили нову компанію Intraco Management Limited. Завдяки масштабному витоку документів панамського реєстратора офшорів Mossack&Fonseca з’ясувалось, що власником цієї фірми є громадянин України – Сергій Зайцев.  Він же – однокласник Петра Порошенка і один з його перших бізнес-партнерів. Сьогодні Зайцев – заступник генерального директора кондитерської корпорації «Рошен».

Директором в Інтрако Зайцев взяв собі Джофрі Меджістрейта. Це – людина не проста. Меджістрейт – відомий кіпрський юрист, який давно займається реєстрацією офшорів, і крім цього очолює кіпрське представництво панамської компанії Mossack&Fonseca.

Видами діяльності Інтрако Менеджмент Зайцев та Меджістрейт вказують чартерні авіаперельоти та інвестиції. Невдовзі в авіакомпанії з’явиться чимало відомих і грошовитих клієнтів. І українське підприємство «Бізнес-Ерлайнз», схоже, є лише фасадом або обгорткою. Більшість розрахунків за чартерні перельоти, за отриманими нами даними, провадилася не через українську компанію, а через офшор Intraco Management.

Постійними клієнтами авіакомпанії були як сам Петро Порошенко, так і його друг і бізнес-партнер Ігор Кононенко. Є навіть деякі особисті документи, як наприклад, копія паспорта дружини Ігоря Кононенка або контракт на проживання його доньки в одному зі швейцарських пансіонів. Водночас сам Кононенко відхрещується від віргінської Intraco Management Limited.

У колонці «Клієнт» на сайті «Бізнес-Ейрланз» є чимало відомих прізвищ: Порошенко, Ющенко, Клюєв, Азаров, Кацуба, Льовочкін, Богатирьова. А ось в серпні 2012-го чартер з Сімферополя в Ніццу, а потім в Тель-Авів та Москву замовляла людина з прізвищем «Кіркоров». Всі вони користувалися Цессною Сайтешн Соверейн. Її бортовий номер OE-GBY. Вартість одного перельоту, наприклад до Харкова, складає 8 тисяч євро. До швейцарського Цюріха – 21 тис. євро.

На Челенджері 850 літали клієнти з прізвищами Черновецький, Арбузов, Лєпс. Чимало рейсів в Москву та Донецьк здійснив клієнт з прізвищем Калінін. В часи Януковича людина з таким же прізвищем очолювала Службу Безпеки України. Інший клієнт – Саламатін. Таке ж прізвище і в міністра оборони епохи Януковича.

Втім, звісно, немає ніякого криміналу в тому, що чартерні польоти в друзів президента могли замовляти ключові фігури режиму Януковича. Бізнес є бізнес, тим більше, вибір клієнтів на цьому ринку не такий вже й великий. Питання в тому, як ці віп-пасажири оплачували свої перельоти. П’ятнадцять мільйонів двісті шістдесят дві тисячі євро. Таку суму, згідно з файлом «Авіабаланс», отримала на банківський рахунокIntraco Management  за авіаперельоти в 2009 – 2011 роках. І хоча послуги авіаперевезень надають одні українські бізнесмени іншим, зокрема, за внутрішні польоти, гроші в Україну навіть не заходять. Вони йдуть з одного офшорного рахунку на інший.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ