Жилін, Захарченко
Нинішній ватажок «ДНР», а тоді підлеглий Жиліна Захарченко, входив до кола основних учасників цього нелегального бізнесу

До збройного конфлікту на Донбасі ватажок харківської проросійської організації «Оплот» Євген Жилін, якого застрелили під Москвою, надавав російським та українським тіньовим структурам послуги з легалізації чорного «налу». Про це пише Новая газета.

2014 року, в розпал конфлікту на Донбасі, Жилін переїхав до Москви, але зв’язків з українським Сходом не втратив.

Видання пише, що ще до війни на Донбасі він займався «відмиванням» грошей. Після захоплення території Донецької та Луганської областей сепаратисти отримали доступ до місцевих сховищ Нацбанку України.

«Перебуваючи у Москві, Жилін допомагав соратникам у боротьбі за «русскій мір», переводив та конвертував кошти, обліковані у цих сховищах. Окрім цього, Жилін надавав послуги з легалізації грошей, викрадених з банкоматів та сховищ приватних банків Донбасу», – зазначає видання.

За словами джерел, у найбільш напружений для Донбасу період весни–літа 2014 року через нього могли проходити «сотні мільйонів гривень щомісяця».

Нинішній ватажок «ДНР», а тоді підлеглий Жиліна Олександр Захарченко, входив до кола основних учасників цього бізнесу. Втім, після закріплення Захарченка на посаді лідера «ДНР», між підлеглим та начальником почалися протиріччя.

Як згадує один із знайомих Жиліна, засновник «Оплоту» попросив ватажка «ДНР» підшукати йому «пост та ділянку в Донецьку».

«Захарченко спочатку начебто обіцяв, а потім вирішив просто кинути свого боса», –  зазначає «Новая газєта».

Основна версія вбивства, яку розглядають ті, хто знав Жиліна, – «бізнес-конфлікт» з кимось з учасників ланцюжка з «відмивання» коштів.

«Потік шалених грошей з Донбасу в останній рік практично вичерпався, що стало підґрунтям для напружених стосунків між багатьма колишніми гвинтиками «русского міра». У той же час активи Донбасу, що залишилися, як стверджують у Донецьку, тепер надійно контролють вже нові люди під наглядом кремлівських кураторів», – йдеться у статті.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Жиліна вбили 19 вересня в ресторані «Вєтєрок», розташованому в селищі «Горки-2» на Рубльово-Успенському шосе в Підмосков’ї. Кілер чекав на жертву за столиком у ресторані. Він відкрив вогонь, щойно Жилін та його знайомий зайшли в заклад.

На думку народного депутата, глави групи «Інформаційний спротив» ДмитраТимчука, до вбивства Жиліна причетна Федеральна служба безпеки РФ. У такий спосіб ФСБ зачищає простір від тих, хто може дати свідчення про початковий етап гібридної війни Росії проти України.

Читайте: Ватажок «Оплоту» допомагав Курченку постачати нафтопродукти на Донбас

БЕЗ КОМЕНТАРІВ