loshhy-nivka-romy
Жителі Лощинівки вимагали виселити ромів з їхнього села

Цигани із села Лощинівка на Одещині погрожують помстою селянам, які потрощили їхні будинки після звірячого вбивства малолітньої дівчинки. Про це повідомляє ТСН.

Побоюючись помсти, місцеві мешканці зібралися напередодні на мітинг у селі, куди приїхали очільник поліції та керівництво області. На зібрання прийшли й мешканці довколишніх сіл – вони бояться, що роми, які залишили Лощинівку, оселяться в них.

Ватажкам погромів циганських будинків загрожує кримінальна відповідальність. Саму Лощинівку досі цілодобово патрулюють посилені загони поліції та активісти полку «Азов».

Тим часом ОБСЄ закликає українську владу притягнути до відповідальності організаторів самосуду в Лощинівці, а також забезпечити компенсацію сім’ям ромів, майно яких постраждало під час погромів.

Нагадаємо, 28 серпня житель села Лощинівка виявив в одному з будинків тіло дівчинки 2007 р.н. з явними ознаками насильницької смерті. За підозрою у вбивстві затримали 20-річного цигана. Згодом його взяли під арешт на два місяці.

Жителі Лощинівки просили владу допомогти вирішити питання з виселенням представників ромської національності з їхнього села. Спершу голова Ізмаїльської районної державної адміністрації Валентина Стойкова заявила про досягнення домовленості з циганами про їхній переїзд із Лощинівки. Згодом стало відомо, що переїзд скасували.

Водночас, ромські організації України звернулися до глави МВС Арсена Авакова із проханням втрутитись у ситуацію з примусовим виселенням ромів. Відповідне офіційне звернення підписав керівник коаліції ромських організацій України «Стратегія 2020» Володимир Кондур.

У листі йдеться: «Жителі села Лощинівка протиправно розгромили і розбили будинки, в яких живуть циганські родини, а самі роми були змушені тікати зі села…».

Кондур звинуватив місцеву владу і поліцію у бездіяльності й наголосив, що місцева влада повсюдно порушує права циган.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ