шлюб
Шлюб жителів окупованих територій невідкладно реєструватимуть у РАГСі за поданою заявою

Міністерство юстиції розробляє механізм спрощеної реєстрації шлюбу особами, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму. Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко, повідомляє Укрінформ.

Згідно з новими правилами, шлюб невідкладно реєструватимуть у РАГСі за поданою заявою.

«Ми зараз відпрацьовуємо механізм спрощеної реєстрації шлюбу особами, які проживають на тимчасово окупованих територіях. У Сімейному кодексі є певні терміни – 30 днів з моменту подачі заяви на реєстрацію шлюбу. Ми маємо ідею, щоби для тих осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях, забезпечити реєстрацію шлюбу невідкладно за їхньою заявою, якщо вони подають таку заяву до будь-якого РАГСу по всій території України, без будь-яких бюрократичних процедур, передбачених чинним сімейним законодавством», – сказав Петренко.

За словами міністра, українські громадяни, які проживають на тимчасово окупованих територіях, дуже активно користуються нещодавно запровадженою можливістю про отримання за спрощеною процедурою українських документів про засвідчення факту народження дитини або смерть.

Він поінформував, що за три місяці дії відповідної процедури нею скористалося майже 6 тисяч мешканців окупованих територій.

Чиновник зазначив, що міжнародні організації, які здійснюють моніторинг щодо порушення прав людини на окупованих територіях, дали позитивний висновок щодо даного механізму видачі відповідних юридичних документів.

«Ці документи, які видаються саме українськими компетентними органами, є єдиними легітимними документами, що визнаються у всьому світі. Жодні інші документи так званих ЛНР/ДНР чи окупаційних псевдоорганів влади в Криму не визнаються світовою спільнотою», – наголосив урядовець.

Особа, яка хоче отримати відповідний документ, подає заяву, форма якої є у всіх без винятку українських РАГСах, до будь-якого українського суду. Заяву про реєстрацію факту народження дитини

можуть подати не тільки батько чи мати – це можуть зробити близькі родичі або навіть представник, який виїжджає з тимчасово окупованої території, з документами. До неї додаються будь-які докази про факт народження або смерті – фотографії, письмові докази. Український суд, згідно із законом, повинен невідкладно розглянути таку справу, а на підставі цього рішення будь-який РАГС видає свідоцтво про народження або смерть українського зразка.

За словами Петренка, торік заяви про реєстрацію факту смерті були звільнені від сплати будь-яких судових зборів, залишилася невелика категорія платежів за тими рішеннями, які стосуються факту народження.

Нагадаємо, раніше Мін’юст запустив нову електронну систему реєстрації шлюбів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ