метро
Грошей для метро на Троєщину немає і не буде, повідомив директор підземки

У бюджеті Києва немає і не буде коштів на будівництво гілки метрополітену на житловий масив «Троєщина». Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив директор КП «Київський метрополітен» Віктор Брагінський.

«Будівництво метро на Троєщину – це як жарт у місті Києві. Тому що вже близько 20 років будується. Ми шукаємо інвестора, оскільки у бюджеті таких коштів немає. І не буде, бо це колосальні кошти», – сказав він. Директор підземки нагадав, що за проектом ще 2010 року будівництво 12 станцій від «Вокзальної» на Троєщину оцінювалося у близько 12 мільярдів гривень. «Тут потрібне пільгове фінансування. Ми зараз намагаємося його залучити. Розглядається, зокрема, японський пільговий кредит, і сподіваюся, зможемо реалізувати цю ідею», – сказав Брагінський.

Він пояснив, що на будівництво всієї лінії грошей знайти не вдасться, тому будівництво розбиватимуть на етапи. «Перший – це будівництво від Глибочицької до Райдужної і, відповідно, далі, за наявності фінансування, йти вглиб Троєщини. І другий етап – будівництво першої черги депо», – пояснив керівник  КП.

Він також додав, що серед пріоритетних завдань для підземки – будівництво другого виходу на станції метро «Вокзальна» упродовж найближчих 5 років.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ