Вода залишила виразний хімічний слід
Вода залишила виразний хімічний слід

Учені NASA на прес-конференції заявили про наявність на Марсі рідкої води. За словами співробітників американського космічного агентства, потоки, які періодично утворюються на «Червоній планеті», можуть бути утворені водою.

Темні утворення були вперше виявлені 2010 року, пише ТСН із посиланням на дані NASA. Аналізуючи відображення світла, команда вчених дійшла висновку, що ці потоки складаються з мінеральних солей, які легко всмоктують вологу. Наявність води є найбільш вірогідним поясненням появи цих потоків. На Марсі, як відомо, є лід. Рельєф планети рясніє шрамами, що з’явилися через давні потоки води.

Дослідження стало першим, яке доводить, що на Марсі є рідка вода. Вона залишила виразний хімічний слід. Команда вчених не знає, звідки надходить вода чи скільки її там ще. Може бути, що сіль захоплює вологу з атмосфери Марса, щоб створити рідку воду або може бути, що лід всередині Марса тане і просотується вгору. У будь-якому разі, дослідники впевнені: це захопливий доказ того, що на Марсі потенційно може існувати життя і «Червона планета» може стати новим притулком для людства.

Читайте: NASA пропонує $5 тис. за проект колонізації Марса

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ