Родичі жертв збитого Боїнга визначилися з розміром компенсації
Родичі жертв збитого Боїнга визначилися з розміром компенсації

У 900 мільйонів доларів обійдеться колишньому «міністру оборони ДНР» Ігорю Гіркіну (Стрєлкову) авіакатастрофа малайзійського Боїнга-777, який влітку минулого року збили над Донбасом. Саме таку суму вимагають сім’ї пасажирів, які були на борту авіалайнера, повідомляють Подробности.

Сім’ї жертв трагедії подали до суду. У документах йдеться про те, що «під час конфлікту на сході України російський громадянин Гіркін, використовуючи псевдонім «Ігор Стрєлков», діяв з дозволу Кремля і керував військовими операціями бойовиків. У ході однієї з таких операцій і був збитий малайзійський «Боїнг», а Гіркін «віддав наказ, сприяв і підбурював до скоєння цього нападу, а також вступив у змову з тими, хто запустив ракету».

Крім того, позивачі вважають, що влада Росії є відповідальною за цю подію. Автори позову також вважають, що ракету, яка збила літак, завезли з російської території.

Нагадаємо, 14 липня 2015 року Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна офіційно звернулися до Ради Безпеки ООН з проханням створити міжнародний кримінальний трибунал для притягнення до відповідальності винних у катастрофі літака «Малайзійських авіаліній» на Донбасі.

Дещо раніше делегація Малайзії в ООН поширила проект резолюції Ради Безпеки всесвітньої організації з вимогою сформувати міжнародний трибунал. У МЗС Росії виступають проти ідеї створення міжнародного трибуналу, називаючи її «несвоєчасною і контрпродуктивною».

Зазначимо, Росія має право вето в Раді Безпеки ООН і може блокувати будь-яку пропозицію, яку виносять на голосування. Україна виступає за докорінну реформу системи ООН.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у Москві заявили, що їхні правоохоронці мають «докази злочинів»  України на Донбасі, які можуть стати підставою для міжнародного трибуналу.

Читайте: Нідерландські експерти мають беззаперечні докази, що Боїнг на Донбасі збили проросійські бойовики

«Птічкопад» вилізає Росії боком: розбився черговий бомбардувальник

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ