ДНР
Після того, як влітку 2014 року владу захопили путінські посіпаки, «життя стало набагато гірше»

Німецьке видання Bild почало серію репортажів про повсякденне життя населення в невизнаних світовою спільнотою «народних республіках» Донецька і Луганська.

Першим про життя в «ДНР» анонімно розповів 40-річний житель Донецька Василь, який живе в місті разом із дружиною і двома дітьми.

За його словами, після того, як влітку 2014 року владу захопили путінські посіпаки, «життя стало набагато гірше», а через численні військові об’єкти неможливо вільно пересуватися рідним містом: «Фактично ми живемо за колючим дротом. Запроваджено комендантську годину. Не працюють ані пошта, ані банки, не ходять потяги, не літають літаки».

«Але найгірше – це те, що люди весь час живуть у страху за своїх рідних. Це страх нон-стоп», – зазначає донеччанин, пояснюючи це тим, що російські бойовики влаштовують артобстріли прямо з міста, а потім стверджують, що по місту гатить українська армія. – Тому ти ніколи не знаєш, чи всі родичі та друзі повернулися додому після робочого дня».

Узагалі, багато чого в «ДНР», каже Василь, «відповідає його уявленням про життя в Північній Кореї».

«Наприклад, як у КНДР, нам доводиться буквально марширувати строєм і кричати, як у нас все круто і як ми любимо нашого лідера Захарченка. Його огидна морда висить у місті повсюди і зустрічається у всіх газетах», – продовжує Василь.

Батьки Василя «працюють на держслужбі і практично нічого там не заробляють. Натомість, їх регулярно змушують ходити на демонстрації та протестувати проти України, за Росію».

«Якщо вони відмовляться виходити, їх викинуть з цієї роботи». «Якщо я говоритиму те, що думаю, я ризикую бути заарештованим «міністерством держбезпеки». Це щось на зразок радянського КДБ», – пояснює він.

Наостанок Василь розповів, що «народна республіка» функціонує за умови тотального контролю Росії». Про місцеву владу він сказав так: «Вони роблять все, що їм наказують їхні господарі. Якщо їм кажуть провести демонстрацію, вони її проводять. Їм кажуть зібрати п’ять тисяч демонстрантів – вони збирають».

За його словами, життя в «ДНР» все більше нагадує життя в Росії, щоправда, на ще більш низькому рівні: «У нас є тільки російське ТБ, тільки російські гроші та практично лише російська їжа», – передає видання.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ