Укрінформ
Круглий стіл «Новітні політв’язні в Україні: справа проти захисників Конституції»

30 жовтня в «Укрінформі» відбувся круглий стіл «Новітні політв’язні в Україні: справа проти захисників Конституції». Учасники обговорили низку внутрішніх проблем України, а саме проблему політв’язнів, яких, на переконання присутніх, незаконно переслідує влада або які перебувають у СІЗО. «Безжальний терор Порошенка» – саме так один із учасників, голова «Комітету визволення політв’язнів» Микола Коханівський, охарактеризував діяльність президента проти свободівців, журналістів, націоналістів та всіх патріотів, непричетних до будь-якої партії, безневинних людей, які просто потрапили під гарячу руку влади.

У заході взяли участь: Ігор Луценко, народний депутат України; Тетяна Іванова, правозахисник; Микола Коханівський, голова ГО «Комітет визволення політв’язнів», сотник першої Київської сотні «ОУН» на Майданi, командир добровольчого батальйону «ОУН» ЗСУ; Віктор Смалій, правозахисник, Олег Бондарчук, адвокат, екс-народний депутат України.

Прозвучали конкретні приклади переслідувань та жорстоких допитів їхніх колег, друзів, знайомих. На думку присутніх, нинішній режим виявився ще гіршим, ніж режим Януковича. Микола Коханівський зауважив – у людей знову увірветься терпець та буде третій Майдан, адже президент України лише говорить про демократію, а вчинки говорять про інше: «Усе це відбувається через те, що сьогоднішня влада працює за старою системою і з старими суддями, слідчими та прокурорами, які були при режимі Януковича. Президент безпосередньо в цьому винен, адже він нічого не міняє. Живемо за традиціями «радянщини» – з переслідуваннями і тортурами!».

Віктор Смалій додав: «Наприклад, повертаються хлопці з АТО, і до них вриваються в домівки, допитують, залякують, а то й судять. За що? Таких випадків дуже багато. Українські суди взагалі ненавидять Україну та все, що пов’язано з нею. Їх сміливо можна назвати «антинародними». А Печерський суд із «ручними» суддями взагалі перетворився на управління Адміністрації Президента. Це просто сором!».

Марія Вівдич для видання Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ