Блаттер
Футбольні функціонери домовилися призначити чемпіонати 2018 і 2022 рр. у Росії та США, щоби турніри проходили у двох «супердержавах»

Відсторонений президент ФІФА Йозеф Блаттер стверджує, що вибір країн, які проводитимуть чемпіонати світу з футболу в 2018 і в 2022 роках, був заздалегідь домовлений між керівниками організації. Про це він заявив в інтерв’ю Financial Times.

За його словами, спершу футбольні функціонери домовилися призначити чемпіонати 2018 і 2022 років у Росії та США відповідно, щоби турніри проходили у двох «супердержавах». «Це було домовлено за лаштунками. Це був дипломатичний договір», – заявив він. Однак за тиждень до голосування все змінилося, оскільки в ситуацію втрутився тодішній президент Франції Ніколя Саркозі, який переконав президента УЄФА Мішеля Платіні підтримати заявку Катару, а не США на чемпіонат 2022 року.

«Лише за тиждень до голосування мені подзвонив Платіні і сказав: «Я виходжу з домовленості, оскільки керівник держави сказав мені, що я повинен врахувати ситуацію у Франції». І він сказав мені, що мова йде про більш ніж один голос, оскільки він контролює групу тих, хто голосуватиме», – розповів Блаттер.

Він додав, що був дуже цим незадоволений. «Якщо ви бачили моє обличчя, коли я відкрив (конверт), я не був найщасливішою людиною, оголошуючи Катар. Точно не був … Ми були у ситуації, коли ніхто не розумів, чому чемпіонат світу відбудеться у одній з найменших країн світу», – сказав він. За його словами, він не знає мотивів такого рішення. З того часу він лише раз зустрічався з Саркозі, але не порушував цього питання.

У свою чергу, Financial Times натякнуло, що мова може йти про підкуп, оскільки вже через тиждень після голосування Катар оголосив про початок тестування французьких винищувачів Dassault Rafale, а у квітні 2015 року закупив 24 такі літаки на 7 мільярдів доларів з опціоном на покупку ще 12.

Як відомо, Блаттера і Платіні відсторонили від керівництва ФІФА і УЄФА на початку жовтня. Наприкінці травня у Цюріху співробітниками ФБР були заарештовані 9 високопоставлених функціонерів ФІФА. Всі вони підозрюються в отриманні хабарів в особливо великих розмірах і можуть бути екстрадовані в США.

Скандал навколо Блаттера розгорівся на початку червня, коли він через кілька днів після перемоги на виборах президента ФІФА несподівано подав у відставку. Це супроводжувалося гучними звинуваченнями на адресу Блаттера у масштабній корупції.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, швейцарські чиновники розпочали кримінальне розслідування щодо процесу голосування, у результаті якого Росія та Катар стали організаторами Чемпіонатів світу з футболу 2018 та 2022 років.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ