аліменти
В Україні 1,7 млн людей ухиляються від сплати аліментів. Депутати пропонують їх мобілізовувати

В Україні 1,7 млн людей ухиляються від сплати аліментів і не всі з них безробітні. Про це повідомив міністр юстиції Павло Петренко, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, в парламенті пропонують на період мобілізації направляти у військкомати списки таких людей, щоби їх в першу чергу викликали на медкомісію. «Цей закон вже пройшов слухання в комітеті. Злісним неплатникам пощастило, що зараз немає мобілізації», – сказав Петренко.

Водночас він розповів, що Мінюст пропонує свої інструменти у боротьбі з цим явищем. Зокрема, мова йде про те, щоби блокувати надання низки послуг для тих, хто не платить аліментів. «Ви хочете отримати довіреність або новий закордонний паспорт, а у вас заборона. Можливо, це не надто демократично, це обмеження обсягу дієздатності громадянина, але ж дієздатність – це не лише права, але й зобов’язання», – додав Петренко.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Президент Украни Петро Порошенко 14 вересня заявив, що питання проведення й оголошення мобілізації відкладено на невизначений строк.

Нагадаємо, 25 липня у Генштабі заявили, що сьома хвиля мобілізації в Україні цього року не планується, але її можуть оголосити у випадку серйозної ескалації конфлікту на Донбасі. У серпні в Міноборони визнали, що план із шостої хвилі мобілізації бійців у ЗСУ був виконаний не більше ніж на 50 відсотків, проте частково це пов’язано з тим, що відбір був жорстким. 11 вересня міністр оборони України Степан Полторак повідомив, що на сьогодні немає необхідності у черговій хвилі мобілізації.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ