Євромайдан
В ООН стверджують, що більшість доказів про вчинення злочинів на Майдані – знищено

Спеціальний доповідач ООН з питань позасудових страт, страт без належного судового розгляду або довільних страт Крістоф Хайнс наголошує, що більшість доказів про вчинення злочинів під час Революції Гідності на Майдані Незалежності знищено. Про це він сказав 18 вересня на брифінгу у Києві, передає УНІАН.

Доповідач висловив занепокоєння щодо розслідування протестних подій на Майдані, які відбувалися з листопада 2013 року до кінця лютого 2014 року, а також подій в Одесі, що сталися 2 травня 2014 року. «В цілому, наше занепокоєння стосується обох цих випадків, адже багато доказів було знищено одразу ж після цих подій», – наголосив Хайнс, вказавши, що це ускладнило розслідування.

Спеціальний доповідач ООН зауважив, що процес виявлення та притягнення винних до відповідальності триває дуже повільно. «Я рекомендую українському уряду пришвидшити цей процес», – сказав Хайнс.

Як відомо, наприкінці листопада 2013 року відмова української влади від підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом стала першопричиною виникнення наймасовіших за всю сучасну історію держави протестів. Після побиття спецпризначенцями «Беркута» вночі проти 30 листопада 2013 року десятків студентів на Майдані Незалежності в Києві, на вулиці міст України вийшли сотні тисяч громадян.

Акції протесту, що тривали з кінця листопада до кінця лютого 2014 року, отримали назви «Євромайдан», «Майдан», а пізніше – «Революція гідності». У результаті, Янукович у лютому, після масового розстрілу беззбройних громадян на Майдані Незалежності в Києві, втік до Росії. Понад сотню цивільних осіб, загиблих під час повалення авторитарного режиму Віктора Януковича взимку 2013-2014 року, називають Небесною Сотнею. За даними Міністерства охорони здоров’я України, починаючи з 18 лютого 2014 року в сутичках у середмісті Києва постраждали 1528 людей, загинули – 106 учасників антиурядових протестів.

Читайте: Фотограф з Будапешта опублікував раніше невідомі знімки розстрілу Майдану (фото)

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ