Ротенберг
Сім’я Ротенберга після санкцій США перестала бути найбагатшим кланом РФ

Сім’я Ротенбергів, до якої входять троє учасників списку Forbes – соратник президента РФ Владіміра Путіна Аркадій Ротенберг, його син Ігор Ротенберг і брат Борис Ротенберг – за рік втратила лідерство в рейтингу найбагатших сімейних кланів Росії за версією Forbes. Про це повідомляється на сайті видання, передає Економічна правда.

У 2014 році брати Ротенберги потрапили під санкції США, а Аркадій Ротенберг також був внесений до списку санкцій Євросоюзу. Щоб обійти санкції брати почали передачу своїх активів синам. Ігор Ротенберг отримав від батька акції «Мостотресту», «Газпром буріння» і «ТПС Нерухомості».

Старший син Бориса Ротенберга Роман, який в липні 2015 року також потрапив під санкції США, викупив у дядька, батька і мільярдера Геннадія Тимченка контроль у фінській Arena Events, що володіє 49% хокейного клубу «Йокеріт».

За оцінкою Forbes, сукупний статок Аркадія, Бориса та Ігоря Ротенбергів за рік скоротився до 2,95 млрд доларів. У 2014 році їх сімейні статки оцінювалися в 5,55 млрд доларів.

Рейтинг найбагатших сімей Росії, за версією Forbes, у 2015 році очолив клан власників групи БІН, до якого входять мільярдер Міхаїл Гуцерієв, його брати Саіт-Салам Гуцерієв та Хамзат Гуцерієв, а також племінник Мікаїл Шишханов. Їхній сукупний статок оцінено в 3,85 млрд доларів – це на 1 млрд доларів менше, аніж роком раніш.

До слова, російський уряд визначив, що будівництвом транспортного переходу через Керченську протоку займатиметься компанія «Стройгазмонтаж», що належить російському мільярдерові Аркадію Ротенбергу. Причому в Кремлі наполягають, що будівництво має бути завершено  за будь-яких обставин. Побудувати міст планують до кінця 2018 року. Загальна довжина транспортного переходу складе 19 км.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 11 серпня набули чинності розширені санкції США проти Росії та українських екс-чиновників. А 12 серпня Кабінет міністрів України схвалив новий пакет розширених санкцій проти Російської Федерації й подав їх на розгляд Ради національної безпеки і оборони України.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ