газ
Росія вже готова знизити ціну на газ для України

Росія буде готова надати Україні знижку на газ, що закуповується на IV квартал, при цьому ціна буде на рівні цін для суміжних з Україною країн, наприклад, з Польщею. Про це заявив в ефірі телеканалу «Россія24» міністр енергетики РФ Олександр Новак, передає Інтерфакс.

Він не став говорити про конкретний рівень ціни, зауваживши, що вона буде «незначно нижчою», ніж ціна для III кварталу, запропонована Україні. «На четвертий квартал російська сторона також готова буде забезпечувати продаж газу з урахуванням наданої знижки за цінами, які конкурентоспроможні і які складаються для сусідніх країн, наприклад, у Польщі», – сказав він.

Новак зазначив, що тут стоїть запитання, чи буде українська сторона звертатися за отриманням такої знижки. «У ініціативному порядку ми не будемо розглядати, оскільки у нас є контракт, і контракт цей передбачає формування ціни за формулою», – сказав він.

«З урахуванням того, що ціни знизилися (на нафту), а у нас береться середня ціна за попередні 9 місяців. Відповідно в IV кварталі ціни будуть незначно нижче, ніж у третьому за формулою», – зауважив Новак.

Раніше заступник голови правління «Газпрому» Алєксандр Мєдвєдєв говорив, що без урахування знижки, за умовами контракту, ціна на газ для «Нафтогазу України» в IV кварталі складе 262,5 доларів за тис. кубометрів.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у червні заступник голови правління «Газпрому» Алєксандр Мєдвєдєв зазначив, що розрахункова ціна газу «Газпрому» для «Нафтогазу» без знижки за рахунок мита становить для третього кварталу 2015 року $287,15, для четвертого – $262,5 за тисячу кубометрів.

Читайте: Туркменістан оголосив «Газпром» банкрутом

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ